Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: gunluk yazilar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: gunluk yazilar
    Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2017 Saat 16:56
20171022_165220_16102017.rar

günlük yazılarım.. YBA reklamını yapma ve propagandasın etme sadedinden ve sebebinden yazdığım yazılarımdır..geneliklik bir ya da bir kaç haftalık süre içinde yazdığım bilgi içerikli ve içerikli düşünce ve görüşlerimi ifade eden yazılardır..

örneğin az önce yazdım:

aniden birden sebeb-siz yaratılış ve yavaş yavaş sebebl-erle EVRE EVRE EVRİMLERLE yapılış var.. SEbeb nedir.. ben buna seBAB diyorum. Se gelecek eki Arapça da BAB ise demektir.. böyle sebeb ya da neden denilen nesne GELECEK KAPISI olur.. bazen gelecek kapısı olmadan bu gün bir var oluş.. bir nesne.. bir kimse olur.. ne geçmişten gelir ne de gelecekten.. ancak seBAB olduğunda geçmişten geleceğe ya da gelecekte geçmişe intikal olur.. örneğin zaman böyle iki yönlü akabilir.. ancak biz geçmişten geleceğe giden akışına aşinayız.. sağ dan sola.. geçmişten geleceğe akar zaman ki biz buna TAKVİM diyorum.. insan ise ahsen-i takvimde yaratılmıştır. Keze Termo-Dinamik yasalara göre (Isı-devinim) yasalarına göre ısı sıcaktan soğuğa doğru akar.. büyük patlama kuramı (big-bang) ile bu duruma betimliyoruz. ısının.. zamanın akımı gibi varlığında akımının varlıktan yokluğu doğru aktığını var sayıyoruz. varlık ve yokluk arasında gerilim farkından var oluşlarımız ortaya çıkıyorlar diye düşünüyorum. işte bu sebeb-netice yani İLLET gibi birde AKİBET akımı var.. yani kader ile kaza arasında bir akım.. Yaratan kaza kanunu yerine ata kanununu de işletir kaza olmaz. ancak bu ataya karşıda bir ceza durumu vardır.. bu gibi çok yönlü ve yanlı konular günlük dilin düz yazısıyla anlatılamadığı için YBA dilini aramaya ve bulmaya çalışıyorum.

Bu rar dosyasında 4 yazı (adalet, ahirzaman, ruhbanlık ve zeitgeist hakkında yazılar) ve bir resim bulunuyor.. resmi yapıştırıyorum..

Düzenleyen osmanziya - 22-Ekim-2017 Saat 17:02
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03