Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya  
Mesaj icon Konu: ARALIK Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1045

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ARALIK
    Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2018 Saat 12:46
ARALIK

ARALIK dizini içindeki dosyalar

20180117_124524_ARALIK.rarDÜŞÜNENLER ve ARAYANLAR var ise elbette üşenenler ve aramayanlar dahi vardı.. çünkü her nesne ve kimse bütün iş ve demeler zıddı ile kaim.. zıddı ile ayırt edilir , fark edilir, öğrenilir ve bilinir. Hatta o düşünenler ve arayanlar bir zaman düşünmeye üşenenler ve aramaya zimin ağrısına uğrayanlar idi.. hatta düşünenler ve arayanlar bir zaman sonra atalete, batalete ve dalalete düşerek yine üşenenler ve aramayanlar aralığına geçebilirler.

İşte bu yazıda şu ARALIK kavramı çözümlendi.. öyle böyle değil 25 taneye yakın deneyimli tablo ile göstergelendi.. yani dile getirildi.. belki burada tabloları versiyon sırasıyla izlediğinizde.. imgelediğinizde ve irdelediğinizde YBA dilini bile iyi kötü anlamak durumuna gelebilirsiniz..   

20180117_124524_ARALIK.rarBirimler ve bölümler ve parçalardan kurulu evrende her kimse İÇİNDE bulunduğu aralıktan bakar.. oradan arar.. o aralığın geldiği yerden gelir.. gittiği yere gider.. beyn.. berzah.. boru.. yol.. köprü.. kapı.. pencere.. alan.. katman.. müteşabike-i mütesaide.. şebekelenen ve yükselen alanlar ve katmanların her biri elbete bir aralıktır bu çokluk ve azlık dünyasında.. bu dizinin içindeki bulunan tablolar da İNSAN aralığından söz eder.


Bu tabloları indirecek.. VERİYON SIRASIYLA izleyecek.. imgeleyecek.. irdeleyecek.. düşünecek ve arayacak kimseler için kolaylıklı bir anlatım yaptım.


Çabucak bilgi alacak değil de düşünecek ve öğrenecek kimseler için yapılan bu tablolarda aşağı yukarı yılladır kullandığım ve kullanmaktan bıkmadığım terimler / kavramlar = sözcükler=adlar bulunuyor. Tabloları versiyon sırasıyla izlediğinizde zaten ARALIK adı verilen olguyu kendiniz göreceksiniz.

Aralık bir tür YARIK demektir.. yarıkta tüm yaşam yarımlarını ve yarıklarını betimlemekle birlikte asıl çağrışım yaptığı kavram YARATILIŞ’tır.. yarıktan atılan ve kendini bu dünyadan bulan her kimse, adanacağı bir YARADAN arar.

Aksi halde bulunduğu yarığın ve aralığın kaderine tabi olur.. onun içinden çıkamaz.. görsel ve işitsel duyulabilir dünya (mahsusat) ile kurulan ve karşılaştırılan düşünülebilir dünya (makulat) arasında kalır.. bu ikisi ile kurulan dil ve din asında dünyasını inşa eder.. şansı varsa sevilebilir ve istenilebilir dünyaya ilişkin veriler ve yönelimlerde kendisini de zengin ve engin ve bengin hale getirebilir sahte ve söz dahi olsa.. .

Bütün bu anlattıklarım bulunduğumuz yerden kendisine çekici ve çelici bir ÇAĞRI gibi gelse bulunduğu oyunun VE öykünün etkisinden zor kurtulur.. bulduğu.. bildiği.. alışkanlık ve alışkınlık ettiği güvenilir ve sağlam gerçeğini sürdürür.

Biz genel olarak kainat ve insan aralığından görürüz.. bunu biraz daha daraltırsak kitap ve rasul aralığından bakarız.. belki bir açıdan kitap ve rasul aralığı kainat ve insan aralığından daha geniştir.. insan yer yüzü tabanı ile gök yüzü tavanı kadar geniş bir dünyada yaşadığını sanırken aslın doğumu ve ölüm arası bir yarıkta yaşayabildiğinin farkında olmaz. İşte bu nokta kitap ve rasul aralığının ufukları kainat ve insan aralığını genişletir ve açar.

Ancak bunun için bu kitap ve sünnet aralığında düzenli ve sürekli olarak okuyup öğrenerek.. araştırıp geliştirerek yaşayıp deneyerek.. sağlam ve sağlıklı bilgiler ve buyruklar içere sözler için değiştirip düzelterek.. ciddi ve samimi çaba çalışmalarla gayret ve himmet göstermesi gerekir.. bıkıp usanmadan sonunu kadar.. İnşaallah sonunda neticesini ve meyvesini toplayacaktır

Bizler genelde şuurumuzla DOĞUMLA başlayan geçmişin rasatı (bakıntısı) ile ÖLÜMLE biten bir geleceğin rabası (beklentisi) arasında YATAY bir aralıkta ilerleriz.. fakat bu arada üstte RÜYET ve RİYA ile sağlanan   yeme ve eyleme UY-GU’mama   ve altta RE’Y ve RÜYA sağlanan kurgu ve kılgı UY-KU’lama DİKEY aralıkları vardır.

Bunlardan RÜYA uy-ku’laması bana açılmaya başladı.. şimdiye kadar hep RE’Y dünyasının hükümleri ile meşguldüm ve buradan YBA ortaya çıkardım.. sanırım bu dünyaya fazla itibar eden yok pek bir başarı göstermedim.. yapıp ettiklerim benim riyam ve emellerim arasında   kaldı ve fakat buna rağmen YBA inşa etmede belli bir mesafe aldık ve analitik düzlemin metodik kullanımını formları.. normları.. kodları ve modları ile ortaya koyduk.    

İşte 2017 ile 2018 arasındaki ARALIK ayıda geçti ve önümüzdeki yılın OCAK ayına başladık.. şu-bat ayını da aralıkta batmadan atlatırsak önümüzdeki yıl hep atılım ayı olsun.. atalete düşmeden. . bizim için.. sizin için.. insanlık için.. uygarlık için.. ve islam dünyası için…

Bilg ve sevgi ve saygı ile sağlıcakla kalınız.

OsmanziyaDüzenleyen osmanziya - 17-Ocak-2018 Saat 14:16
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk