Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: ayna Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ayna
    Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2018 Saat 19:11
Halk için ticaret ve siyaset
Hak için ilim ve ibadet
Kendin için spor ve san'at

Dedim millet pek beğendi.. bunun üzerine dedim:
Doğum ve ölüm arasında sıkışmamıza rağmen bu geçici yaşamda fizik hareketler ve psik taharriler arasında genişleme ve ekstansiyon yapma olanağını da sahibiz.

Fizik hareketler ile psik taharrilerin bileşimini oluşturan "sözler"imiz ise bize hararetler ve hürriyetlerin kapılarını da açar.. başka bir yerde söyledim.. benim verdiğim bilgileri çoğu kimse anlamaz.. ancak anlayanlar için onunla başka bilgileri edinme.. kendi sorularını sorma ve kendi yanıtlarını bulma olanağını verirler.. ancak çoğunluğun konuları ve ilgileri siyaset ve seksten fazla olmadığı için günlük dilin düz yazısı ve bedenin eğri davetinden başka kapıları açamıyorlar.

Ancak dünya bir seçim yeri.. herkes kendi binasını kurar ve kendi kapısını açar.. her ne ise sonuçta biz "sözler"imiz ile karşı karşıya kalırız. İşte YBA sağlam ve sağlıklı bilgiler ve buyruklar taşıyan.. uyarlı ve tutarlı değişken ve değerler yüklenen.. sözlerin peşine düşme derdindedir.. ki bu derdin çaresi olan yöntembilimsel analizin binasını inşa etmeye ve onun kapısını halka açmaya çalışır.

Daha sonra ben bu yüzleri YBA gergefine koydum bu yazının dizin içindeki tablolar ortaya çıktı..

Bu tabloları kendim kendimle konuşarak ortaya çıkardım.. başka arkadaşlarla konuşarak çıkarsa idim daha yararlı resimler ortaya çıkacağını eminim.. bu tartışma.. eleştirme ve paylaşma bu güne kadar sağlanamadı.. ben de yaptığım tabloların ayrıntılı açıklamasını gerçekleştiremedim.. onlar hakkılardı.. tartışmaya vakitleri yoktu.. ben de haklıydım.. vakti olmayanlara ayrıntılı tablolar yapamazdım..
Bu yazıya ekli tabloların akibeti diğerleri gibi aynı oldu.. gelecekte onları incelecyek.. izleyecek.. imgeleyecek ve irdeleyecek kimseleri bekliyor.

Bilgi, sevgi ve sağlıcakla kalınız.
Osmanziya
06.04.2018

işte tablolar

20180406_191057_AYNA.rar

işte ayna:
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma