Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: uygarlik ve insanlik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: uygarlik ve insanlik
    Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2018 Saat 00:27
Medeniyet...

Medeniyet, bunu yapan iki kişi, biri erkek biri dişi.
Yani AİLE..

İlk aile, Yaratan Allah'ın hocalığında ve yaratılan cennetin bakıcılığında oluşturulduktan sonra dünyaya
iplant edildi..

Aileden de şehir ve medine inşa edildi..
Medine'nin niyet'ine de MEDE-NİYET denilir.
Yani imtidad eden medeium'dur uygarlık.
Evren bir continium ise uygarlık medeium...

Yazılı din ve dinin 6 bin yıllık birlikteliğinden önce Sesli 60 bin yıllık bir evrilen başlangıç olması gerekir.. İşin gerçeği ve doğru sonraki araştırmalarla görülecektir.. geçmişteki ses kayıtlarında geçildiğinde anlaşılacaktr, diye düşünüyorum.

dil.. din.. dünya ile UYGARLIK kurulur..

dil ve din DÜNYA olmadan önce kültür'dür..
dünya ve dil DİN olmadan önce türkül'dür..
DİL, dünya ve din arasında kalır.
Her ikisinden de izler taşır.

Şu TÜRKÜL şakası bir yana tabloları incelerseniz ne anlama geldiğini görürsünüz..

MEDENİYETİ Cemil Meriç'ten HARS ve UMRAN olarak ayırırım. Hars bu makinanın yazılımı ve ekinidir. Umran ise donanımı ve bayındırlığıdır. Sözcük gibi ar ve ad bileşenleri var yanı. Medeniyet, vahşi tabiat üzerine yazılmış ve yazılmakta olan bir SÖZ'dür.

Beşeriyet, medeniyet, insaniyet, islamiyet, teşkilat, devlet, cemiyet, ferd bu yolda giden yolculardır.

Acaba nebilerin bir devleti oldu mu yoksa onlar Nemrud ve Fravunların devletlerine ve zulumulerine karşı muhalif mi oldular.. bütün bunlar bize riyaset ve riayet.. hakikatın dirayetle sözlenmesi ve bu hikayenin rivayeti sırasında RESMİ ve UMUMİ bir itaat ve SİVİL VE HUSUSİ bir ittiba mı ortaya koyuyor..

Burada bilgi toplumu ve hukuk devleti ülkülerine giden bir yol aradım ve bunun en olanaklısının ülkemiz olduğunu gördüm.. eğer insanlığı uygarlık ile karıştırmazsanın.. devleti aile savaştırmazsanız bu böyledir.

20181117_002519_DILDINDUN.rar

Ancak önce isterseniz resmine bir bakın:

Düzenleyen osmanziya - 17-Kasım-2018 Saat 08:25
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma