Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: OZ NE Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1437

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: OZ NE
    Gönderim Zamanı: 31-Mart-2019 Saat 15:23
Yine 55 sayfalık bir bir çalışma bindiriyorum;

20190331_150627_OZNE.rar

Özne; kendisine yüklem bildirilen ve kendisi de tümlece binen bir nesne ya da kimse veya bir ad (isim) ya da bir ar (harf) dir diye tanımlamış olsam ne kadar sağlam, gerçek ve doğru bir bilgi vermiş olurum bilmiyorum.

Ancak verdiğim bilgi çok yönle ve yanlı olduğundan sizin bunu günlük dilin düz yazısı ile anlamanız ve benim anlatmak oldukça zordur.

Zaten "özne" sözcüğü size sonsuza dek belki de "öz ne ?" diye soruyor ve belki de bunun yanıtını asla bilemeyeceğiz. Fakat ne dense var oluşçular.. özcüler.. hep bu özden bahsederler.. Kur'an-ı Mu'ciz-ül-Beyan'ın beşinci suresi olan MAİDE suresinin yedinci ayetinin son tümcesi "İnnallahe alimün bi zatı esSudur" diye bitiyor.

Nedir bu ZAT.. bizzat biz bunu bilemeyiz.. lakin özcüler sanki bizzat biliyorlarmış gibi hep öz'den bahsederler.. tabi bu özcüler bizlerde her ne kadar ehlitarikat.. ehli tasavvuf.. gibi kurbiyet ve velayet ehli gibi olsalar ve sözleri de delilsiz dinlenilse bile bu tevhid adına.. birlik namına ettikleri dava hep dayanaksız kalır.. çünkü insan BİRLİĞE ulaşamaz.. tanır, inanır, sever ve sayar ve fakat asla erişemez. Zaten ikilikten, konuşmadan, düşünmeden çıktıkları konuşmamaları ve susmaları ve Kur'an-ı Kerim ile yetinmeleri gerekirken konuşmak suretiyle çuvallarlar.

Buraya öz ve oz konusunda daha önce yaptığımım konuşmalara binaen fazla bir bilgi vermeyecek ve bilgiyi bizzat kendinizin almasına vesile olarak yukarıdaki tablolarla yetineğim..

Dün ve bugün webime dört çalışma yükledim.. ellişerden ikiyüz tablo eder.. eğer ben bu gün ölümle seslenmemi sustursam geriye kalan bu kablolar, dablolar.. tablolar.. hablolar YBA hızlı anlam sürücüsünü ve kolay anlatım aygıtını ve onun özgün dilini yansıtmaya ve ansımaya yeter diye düşünüyorum.. bir !öz! olarak değil bir "oz" olarak yapacak fazla bir işim olduğunu da sanmıyorum.

Çünkü verebileceğim ne varsa burada 2000 ine yakın gizemli ve meraklı yazılarla yirmi bine yakın ve belki de daha fazla tablolarla verdim, sanıyorum.

Bilgi,sevgi ve saygı ile sağlıcakla kalınız

Osmanziya

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk