Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: demokrasi ve laiklik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: demokrasi ve laiklik
    Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2019 Saat 00:50
İSLAM ve laiklik ile şeriat ve DEMOKRASI
hakkında bir şey satmak isteyenler değil bir şeyler almak isteyenler buraya gelsin.. diyeceğim yüzde bin beş yüz biliyorum ki UKELA diyecekler.. desinler.. önemli değil..

MÜSLÜMANLARDAN.. MASONLARDAN.. MARKSİSTLERDEN "akıllı" olup yazı ve tablolarımdaki cümlelerde eleştirilecek düşünce ya da görüş bulurlarsa onların gerçek den "âkil" olduklarını söyleyeceğim ve bileklerinden öpeceğim.. çünkü bükemediğin bilek öpülür...

ÇÜNKÜ

Bu söz hukuk yasası için doğru.. zaten devletin kanunu orman kanununu hafifletmek için alınmış önlem.. fakat ahlak yasasinda herkes kendini vicdan aynasinda görür.. hakk yasasindan ise asla kurtuluş yoktur. Tum sin-ek lerin eki alinir sin leri ortaya çıkar...

YASA dorttur; kuvvet.. hukuk.. ahlak ve hakk.. kuvvette şaşirabilir.. hukukta aşılabilir.. fakat kimse vicdanindan kurtulamaz...

Kainattaki Koşullar ve Kitaptaki Kurallar birincildir ve fakat insanlar bundan ikincil olarak Yasalar ve Yasaklar çıkarırlar.. Keza Görevler (farize) ve İşlevler (vazife) kraldır ve fakat insanlar köleleştirecek ödevler (hizmetler) ve ödünler (ücretler) çıkarırlar.

Günlük dilin halka yaptığı retorik ve felsefi dilen aydına ettiği diyalektik yüzünden çoğu kimse bu SEKİZİ (KKYYGIÖÖ) ayıramaz.. kendinde bunlara bir ömür vererek YBA hızlı anlam sürücüsünü ve kolay anlatım aygıtını kullanarak ancak bu yaşımda ortaya çıkarabildiğimi nazara alındığında çoğumuzun kafasının karışmasına şayırmıyorum.

Umuyorum ki zamanla bu sekizgen anlaşılacak dil ve din partilere paravana, emek ve özgürlük ideolojilere paratoner olmaktan kurtulacaktır.. İnşaallah.

Şimdi dediklerimi büyük bir olasılıkla yukarıda ANLAMADINIZ.. çünkü konular çok yönlü ve yanlı.. ben de zaten anlayıncaya kadar kırk yıl uğraştım.. çok şükür anladığım kadarını da buradaki otuza yakın tablo içinde sunmaya çalıştım..

Sonuçta
islam ve şeriat ile demokrasi ve laiklik..

günlük dilin düz yazısı ile anlatılmayacak kadar KARMAŞIK ve evrilen dil ve din yüzünden anlaşılmayacak kadar KOMPLEKS.. ancak çok şükür biz bunu çözdük.. fakat siyasilerin ve ideologların ACELESİ var.. ekonomik ve politik çıkarlarının ağırlığı var.. hayal ve ütopyalarının çekiciliği var.. bu yüzden dili ve dili.. emeği ve özgürlüğü kullanmaya devam edecekler...

İdeolojik müslümanlar.. ideolojik masonlar ve ideolojik marksistler.. esrik ve sarhoşturlar.. çünkü seker ve eker garip bir tekerdir.. bunun için nefsin id'lerinden ene'nin ide'lerinden ve özgürlük ve sonsuzluk ideal'lerinden hiç haberleri yok.. varsa yoksa ACİL ÇIKARLARI'dır.. bu yüzden de "acilciler"i ve "tetikci"leri kullanırlar.

işte 30 a yakın tablom (dosyam) bu dongu.rar dosyası içinde

20190601_005601_DONGU.rar

Bu dosyada bulunan otuzu yakın tabloyu yalından karmaşığa doğru versiyon sırasıyla.. anlamını bilmediğiniz sözcüklere sözlüklerden bakarak imgelediğinizde.. irdelediğinizde işaretten delalete geçecek hakikatin hikayesini kendiniz örecek ve göreceksiniz.

Düzenleyen osmanziya - 01-Haziran-2019 Saat 16:49
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03