Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: 14 ekim 2019 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: 14 ekim 2019
    Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2019 Saat 23:37
20191014_232706_14_EKIM.rar

ANLAMA
UCSUTUN
PANTEIZM

Birbirinden ilginç üç konu..
Keşke vaktim olsa da bunların her birine bir gün ayırsam.

Bu tabloları kendim yaptığım halde inanın sözlerimde samimiyim.. çoğu zaman benim yazmaya vaktim oluyordu sizin bakmaya vaktiniz olmuyor.. hala da olmayacak.. ancak gelecekte insanlar bunlara yeteri kadar vakit ayıracaklar.. geçmişte her ne kadar çoğu insanlar anlamayı anlamadı ama anlatmayı sürdürdürler anlamları lakin inanın hiç biri bilmiyor desem.. yalan söylemiş olmam.. çünkü insan anlamlandırır lakin anlamın ne olduğunu bilmez.. anlam hakkında bildiği nesnelere ve kimselere ve içeriklere bazen mana der bazen da gaye.. bunu bazen hâkimlik yaparak bazen de hekîmlik yaparak bazen de böyle yazı yazarak yapar.. lakin HİKMET bu güne kadar ANLAMI-MANAYI saptayamadı.. anlam yerine bazen nereden geldiğini bazen nedeni söyledi ama yinede ANLAMI anlamadı.. peki ben anladım mı ?

Anlasam anlatmazmıydım.. nitekim yıllar önce anlam ve anlatım üzerine sayfalarca yazı ve tablolarla anlatım yaptım.. sadece anlamın anlamanın ve anlatımın üç büyük zorluk olduğunu söyleyerek işi kapattım.

Amma yine de anlamı anlamaya değer bu çalışmaları izlemek.. imgelemek ve irdelemek.

Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalınız.

Osmanziya

14.09.2019.. 23.36 Üçyol İZMİR
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma