Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din  
Mesaj icon Konu: KRITIK NOKTA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1357

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: KRITIK NOKTA
    Gönderim Zamanı: Dün Saat 23:43
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2201698449853786&set=gm.736515016709834&type=3&theater

KRITIK NOKTA...


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2201698449853786&set=gm.736515016709834&type=3&theater


Beslenme dört aşamadır.. aş-alma ve özümleme ve kirlenme ve temizlenme.. bu süreç için doğal metabolizma süreçleriyle toksinler ortaya çıkacağı gibi böyle yapay işlemlerle bedenimiz ZEHİRLİ MADDELER alıyor. Hatta İŞLENMİŞ gıdalarımıza eklenen kimyasallarla da bile bile alıyoruz. Hele çay ve kahve ve sairlerinde bulunan en hafif uyuşturucu olan kafeinlerle bile ZARARLI MADDELERİ yiyor ve içiyoruz. Teknolojinin giderek doğadan uzaklaştıran ortamlarıyla araba egzozları ve apartman bacaları yüzünden caddelerde ve havadan aldığımız kirli gazların bir haddi ve hesabı da yok.. ayrıca apartman tepelerinde bulunan bazlardan gelen radyasyonları da unutmazsak zehirli VE zararlı İLE kirli VE gizli "madde"lerin maddemizle birlikte mânâmızında BOZULDUĞUNU görmemek mümkün değil.. buna rağmen yine YAŞIYORUZ...


Öyle ise hiç olmazsa ÖLÜNCEYE kadar "Mânâ"mızı düzeltmek, ruhumuza terapi ve aklımıza rehabilite ve kalbimizi rehberler ve nefsimize ihbar yapacak bilgiler, görüşler, düşünceler ve HABERLER almaya çalışmak, günlük çah ve kahve almak gibi elzem hale geliyor. Lakin bizim bunları almaya ve edinmeye ne ilmi ve merakımız var.. ne de fırsat ve vaktimiz bulunmuyor. Üstelik bunların zehirli İLE zararlı VE kirli İLE gizli olanlarını bile bilmiyoruz. Size hep kötü haber üstüne kötü haber verdim.. HBR ve RBH... H bir ve rab H... işte size TERABİ yani terapi.. kendi kendinizin rabbi olmak.. Hür-ruH bulunmak.. dilini tanımaya çalışmak.. dinini tanımaya çalışmak.. kültürünü tanımaya çalışmak.. mümkündür. bu da iyi haberimiz olsun.
İşte YBA sözün taşıdığı bilgi ve buyruğun sağlam ve sağlıklı olmasının aranmasının endişesini .. duyanların.. sözün yüklendiği değişken ve değerlerin uyarlı ve tutarlı olanlarının bulunmasının tasasını.. edenlerin.. sonuçta insanın bilinmesini ve kendinin tanınmasını isteyenlerin.. zihninin ALIŞkanLIK'larla gelişigüzel ilerleyişini bir dur demek.. şuurunun otomatik olarak ALIŞkınLIK'larla çalışmasını engellemek.. için orta yolu aramaları gerekmez mi ? Hatta bu gereksinimden öte bir arayış bulunması istenilmez mi ?


On yıldır YBA öğrenilmesi, kullanılması ve yararlanılması için yaptığım çalışmalarda kritik bir noktaya gelmiş bulunuyorum.. ya take-of noktasında UÇAĞIM havalanacak.. ya da yere çakılacak.. bunu hissediyorum. Bu sizi ilgilendirmeyebilir.. ancak şuna ilgisiz kalamazsınız:


Hayatın şuura bir araç olduğu.. YAŞ-AMIN asla insanın gözünü kapatan bir AM-AÇ bulunamayacağı.. ömrün meyvesi olan ve doldurulan akıl AR-Aǒının boş bir disket gibi kaldırılıp atılamayacağı.. ancak insanın nakdini hasib, vaktini takib ve bu yüzden nefsine sahib bir MALİKİYET.. salahını rakib ve sıhhatını tabib ve yüzden enesine hakim bir RUBUUBİYET.. olmak yolunda bir DAVA'sının bulunması gerektiğini düşünüyorum.. bunun yolunun aranması gerektiğin biliyorum.


İşte bunun için "Düşünenleri ARIYORUM çünkü arayanları DÜŞÜNÜYORUM."


iŞBu dava'm, daveti'm, dua'm.. dai'm...


Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalınız.
Osmanziya 19.11.2019 Üç kuyular İzmir


IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk