Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: imami mubin ve kitabi mubin Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: imami mubin ve kitabi mubin
    Gönderim Zamanı: 17-Mart-2020 Saat 09:42
S.A.
Nasılsınız ?

Azize Kardeşim, İki dosya gönderiyorum, bu RAR dosyalarını açarsanız.. bu ses ve yazı ve tablo dosyalarında İmamı Mübin ve Kitabı Mübini açan KAİNAT ve İNSAN başlıklı çalışma bulacaksınız.

Birbirine angaje olsa bile kimse kimseyi ne bilgi olarak içeremez ve ne de buyruk olarak kapsayamaz.. çünkü her birimiz ayrı bir dünyayız. Ancak ortak birliktelikler kurabiliriz. Evlilik birliği olan aile.. mal birliği olan şirket.. gaye birliği olan parti gibi...

YBA amacıyla oluşturmaya çalıştığım bir ekip ve partiyi bu güne kadar ki bu kadarın süresi kırk yıldır.. Ancak bu benim için bir BAŞARISIZLIK değildir. Çünkü gayem ve amacım ekonomik ve politik kısa vadeli değil.. ancak eninde ve sonunda.. düşündüğüm ARAYANLAR.. bu güne kadar ilişki ve bağlantı   ilgilenenler, merak edenler ve düşünenler içinden çıkmasa da.. “sav ve kanıt arama ve bulma” insanın BİLME yapısından ayrılmayacağından.. eninde sonunda ortaya çıkacaktır.

ARAYIŞ, Haririnin hayvanlardan Tanrılara   insanın kısa tarihi kitabında..   bilişsel (dil) devrim.. tarım devrimi.. din devrimi ve bilimsel devrimi.. aşamalarında belirttiği gibi.. pARA ve kARA.. gölgesinde.. varlığını giderek artırmaktadır. Anlarsam uzağım yakınımdır gizli felsefesinden kaynaklanan bu eğilim YBA i giderek daha çok artıracaktır. (Not: Kitabı umutsuz bitiyor, ancak ben insana güveniyorum, umutluyum)

Gönderdiğim sesli 10 dakikalık monolog belki 20 dakikanızı alacaktır.. ancak yazılardan ziyade tablolar ona her gün en az 20 dakika olmak üzere 40 gün de 800 dakikanızı alacaktır.. buna da değer.. çünkü esrar-ı Kur’aniye olan İmamı Mübin ve Kitabı Mübini öğreneceksiniz.

Kolaylıklar dilerim.
Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalınız.
Osmanziya

(Not: buraya sesli dosyalar yüklenmemiştir)

20200317_094000_yazi.rar

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03