Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: 1980 hapishane hatyram,ve tevafuklu kuran(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kadiruzunkök
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Irtibar :0

bullet Konu: 1980 hapishane hatyram,ve tevafuklu kuran
    Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2010 Saat 11:22
1980 de tevafuklu kuran ,ve bir hapishane hatyramTevbe.org  1980 de tevafuklu kuran ,ve bir hapishane hatyram

mahkumlar hocayy terletti 2010-07-23 05:06:51 hoca- evladym bu nakli bir konu i?te öldükten sonra tekrar dirilece?ine inanacan. -bu kadarmy hocam yani bir satyrmy 2 cümlemi AMA burda ABDULKADYR hoca var 20 gündür bize ha?ir dersi yapyyorher gün dinliyoruz daha bitmedi bu ak?am yine ders yapacakSEN hemen velbasubadelmevt DEDYN bitirdin konuyu. HOCA iyi terledive dediki- TAMAM haklysyn ONLARI biliyorum onlar imani konuda akedemikdirler bran?larydyrBYZ FIKIH HUSUSUNDA iyiyiz MESELA bize fykhi konularda istedi?inizi sorunlayykyyla cevaplaryz
KADYRUZUNKÖK

hapisde ha?ir risalesini ders yaptyk 2010-07-23 04:59:56 yani öldükten sonra yeniden dirilmek GÜNLERCE iman ha?ir dersleri yaptyk ak?am namazyndan sonra çayymyzy demler mahkumlarla sohbet ders yapardyk BYR GÜN gündüz DYYANETDEN bir vaiz geldi ymyl mymyl mahkumlara bi?eyler myryldandy sivasly bir mahkum dayanamady-hocam myryl myryl bi?eyler deyon emme biz bi?ey anlamadyk sen ?imdi söyle bakeyim velbasubadel mevt ne demek.HOCA- EVLADIM velbasubadel mevt yani öldükten sonra yeniden dirilece?ine inanmak. -bu kadarmy hocam-ee evet yani bu ayetnakli ayet
KADYRUZUNKÖK

hakim bizi tebrik etti 2010-07-23 04:49:36 YANINDAKY SAVCILARA döndü ve gülerek dediki- ya bu kadiri ne yapacaca?yz BURDA DA konu?uyorhiç lafyny sakynmyyor. tabii bunlary tebessümle söylüyordu hapihanedeki icraatlarymyz onlary memnun etmi?di hapishane yi dersane ?ekline getirdi?imizi duymu?lar. VE HAKYM karar dedi- HAPYSHANEDE yapmy? olduklary HAYIRLI HYZMETLERDEN dolayy ve mahkemelerde ki tavyrlaryndan ve iyi hallerinden dolayy beraatlerine karar verilmi?dir HAYIRLI olsun. EVET yeri gelmi?ken çok hatyram varda birini daha söyleyeyim
KADYRUZUNKÖK

hakim savunmayy be?endi 2010-07-21 13:56:24 CELALLENDYM yazdym.HAKYM- BAK evladym savunmany bizler savcylararamyzda okudukçok be?endikMA?ALLAH çok ho?umuza gitti ve takdir etdik yalnyz siz birde hapishaneyi MEDRESE ?ekline getirmi?siniz.-EVET hakim bey getirdik orda caniler zaniler hyrsyzlarkatillerülkücüler devsolcular hep beraber cemaat olup avluda namaz kylyyoruzAK?AM namazyndan sonrada çay içip risalei nur iman kuran dersleri yapyyoruz.HAKYM- HA ha ha ha ha diye öyle bir güldiki mahkeme çynlady YANINDAKY savcylara döndü ve dediki
KADYRUZUNKÖK

hakim savunmayy be?endi 2010-07-21 11:36:23 ANNEM beni forvet do?urmu? BENYM ya kaleci ya forvet olmam lazym. NEYSE. MAHKEMEYE çyktyk ben ve ev sahibi birde misafirimiz vardy O 3 ki?i mahkemedeyiz.HAKYM sordu-kadir uzunkök hanginiz-benim efendim-senmikadir senmisinevet efendim benim-BU savunmayy SEN mi yazdyn-EVET-o?lum BU SAVUNMAYI sen yazamazsynmumkün de?il-NEDEN efendim-SENYN duru?un saf saf saf duruyonburdaki savunma profesyonelherhalde ba?ka biri yazdy senin imzanla geldi-hayyr efendim gece mahkumlaryn arasynda SOHBET ederken
KADYRUZUNKÖK

hakime 2 sayfa savunma yazdym 2010-07-21 10:32:26 tevbe etmek evet eski günahlarymy af etdirebilmek bir ?eyler yapmaly dedimVE MAHALLENYN BENYM eski halim gibi YARAMAZ çocuklaryny ve gençlerini topladym onlara KUR AN dan ve kuran yn birkysym tefsiri olan risale i nurdan ALLAH korkusu ve ALLAH sevgisi a?ylamaya çaly?dyk ARTI NAMAZ VE KURAN daki emirleri O gençlere ö?retdiko gençleri annesine ve babasyna VATANA faydaly gençler haline getirdik KÖTÜMÜ ettik YANLI?MI YAPTIKtekrar ESKY HALYMEMY döneyim bunumu istiyorsunuz.imza kadiruzunkök.
KADYRUZUNKÖK

hakime2 sayfa savunma yazdym 2010-07-21 10:22:08 KUR AN kursu bana tesir etmiyordu çünki beynime hitap etmiyordu DUYGULARIMI ok?uyordu okadarAMA ben KURT gibiydimOK?AMA ile duracak biri de?ildim.HAKYM bey sizin YASAK etmi? oldu?unuz RYSALE Y NURLARI okuduktan sonra KUR AN y anlamaya ba?ladym annemi babamy tanymaya ba?ladym ONLARA saygyly ve vefaly hale geldim anar?istlikden kurtuldumvatansever imanly namaz kylar hale geldim ondan sonrada ESKY günahlarymy AF etdirebilmek için yani TEVBE bazynda BYR ?eyler yapmaly DYYEREKmahallenin yaramaz
KADYRUZUNKÖK

hakime 2 sayfa savunma yazdym 2010-07-21 10:14:27 dedim ya arkada?lar bana bir ka?yt kalem verinsavunma yazacam.savunma ?öyle- hakim bey ben ank. mahallenin en anar?ist genciydim mahallede bana E?KYYA KADYR derlerdi kyrmady?ym cam kalmady annem babam mahalle benden yaka silker illallah derlerdi karakoldan polis bile gelirdi beni islah içinhatta babam beni YSLAH OLSUN diye KUR AN kursuna gönderirdi AMA nafile bana kur an yn arabcasy TESYR ETMYYORDUçünki beynim hastalykly kalbim bo?duduygularym bo?a gibiydiAKLIMIN dizginlerini TUTAMIYORDUM.
KADYRUZUNKÖK

devyol örgüt ba?k. tevafuklu kuran y duyunca iman etdi 2010-07-21 01:42:33 ÜLKÜCÜ arkada?da gitti abdest aldy geldi namazy kyldyk sonra cemaat ço?aldyYILMAZIN NAMAZA ba?lamasy hapishaneyi ?OK etdi kalabalyk ?ekilde avluda namaz kylyyorduk. bir gece çay sohbetinde mahkumlardan birine yanymdakine sordum sen niye yatyyon- abi ben bir kyz kaçyrdym onun için.ÖBÜR tarafymdakine sordum sen niye yatyyon - abi bende hyrsyzlyk yaptym onun için burdayym. TABY bu cevaplar bende ?OK ETKYSY yapty dedim YA BEN NYYE yatyyorum HADY BU kyz kaçyrmy?buda hyrsyzlykyapmy?BYZ niye hapisdeyiz
KADYRUZUNKÖK

devsol örgüt ba?k. tevafuklu kuran y duyunca iman etdi 2010-07-21 01:14:53 ben O ÜLKÜCÜ arkada?lada konu?uyordum diyordum ya abi sen madem ÜLKÜCÜSÜN sende bize katylsan namaz kylsan oda diyorduki- ya hocam kanymyz aksada zafer islamyn YN?AALLAH YLERDE kylacam.?YMDY YILMAZ battaniyeyi onun üstüne yanly?lykla atynca ÜLKÜCÜ KARDE?DE uyandy gözlerini ovalady bakty YILMAZ VE abdulkadir sabah namazyna duracak abdulkadiri anladyda YILMAZI ANLAYAMADI bi daha gözlerini ovalady rüyamy görüyorum diye GERÇEKTEN YILMAZ ABDULKADYRYN yanynda sabah namazyna duracakHEMEN oda atlady ranzadan
Orjinal Link: TEVBE EDENLERYN SYTESY http://www.tevbe.org/forum/hayatin-icinden/314568-1980-de-tevafuklu-kuran-ve-bir-hapishane-hatiram.html
KADYRUZUNKÖK

dev yol örgüt ba?k. tevafuklu kurany duyunca iman etdi 2010-07-21 00:53:59 baktym YILMAZ gözleri dolduVE dizime vurdu -ya abdulkadir abi dedi ben KUR AN y böyle bilmiyordum basit bir kitap sanyyordumYÇYNDE bu kadar mucize içerdi?ini HYÇbir hocadan diyanetden DUYMADIM ?u anda daha ilk duyuyorum BÖYLE bir kitap tabiki hz. MUHAMMEDYN sözü olamaz. TABYKY BÖYLE BYR KYTAP ALLAH yn sözleridirsen beni sabahleyin namaza kaldyr. dedi yattyk SABAH YILMAZA seslendim -yylmaz sabah ezany okunuyorYILMAZ hemen RANZADAN atladybattaniyeyide sa? tarafda bir ülcücü vardy onunüzerineATMI?
KADYRUZUNKÖK

dev sol örgüt ba?k. tevafuklu kurany duyunca iman etdi 2010-07-21 00:41:23 bak yylmaz uzay bilimi diyorki KAYNAT GENY?LYYOR.1400 sene önce gelen kur an daki ayetdede diyorki BYZ KAYNATI YARATDIK VE GENY?LETMEKDEYYZ. yine anotomi ilmi diyorki insan ana rahminde 3 devrede meydana geliyor.1400 SENE ÖNCE inen ayetde diyorki.BYZ YNSANI ana rahminde 3 devrede yaratyryz. yine tevafuklu kuran da sayfa 5 hz.ademden 5 kere bahs var 5 ide yine tevafuklu4 de ve 6 . sayfada geçmiyoradem 5.cuma günü halk edildi?inden tevafuk etmi?. bunun gibi binler mucize anlattymBAKTIM YILMAZ GÖZLERY
KADYRUZUNKÖK

dev sol örgüt ba?k. tevafuklu kurany duyunca iman etdi 2010-07-21 00:09:56 ilk gelen sure ykra 19 ayet sondan geriye saydy?yn zaman 19 uncu syrada114 sure19 katlamy114 besmele aslynda kuran da tevbe7. suresinde besmele yok113 AMA ba?kasure19 sure sonra neml suresi27.sure içinde süleymanyn belkisa gönderdi?i mektup kuran da geçiyorve orda süleyman ve innehü bismillahirrahmanirrahim diye ba?lyyor114 besmele orda tamamlanyyor.BUNUN gibi binler mucize anlattym. arty BU GÜNKY ASTRONOMY TIP YLMYNY SOLLAYAN ayetlerdedim bak YILMAZ UZAY BYLYMYNDE yeni bulu? kainat geni?liyor.
KADYRUZUNKÖK

dev yol örgüt ba?k. tevafuklu kurany duyunca iman etdi 2010-07-20 23:49:06 dedim BAK YILMAZ DEMYRYN atom sayysy 26 atom a?yrly?y 57 KUR AN da EL HADYD suresi 57. sure içindede besmeleyi 1 .ayet olarak aldy?ymyzda 26. ayetde demirden bahs ediyor BYZ DEMYRY KUDRETYMYZE bir belge olsun diye YNDYRDYK. diyor yani indirdik demesi yaratdyk dememeside ayry mucize 26 ayetde demirden bahs etmesi 57. sure olmasy el hadid ebced hesabyylada 57 yapar. ELYF1LAM30 HA8DAL4YE10DAL4. 57 YAPAR.EL Y ÇIKAR sadece HADYD 26 YAPAR. HA8DAL4YE10DAL4.26 YAPAR.NEYSE BESMELE 19 harfilk gelen sure
KADYRUZUNKÖK

dev sol örgüt ba?k. tevafuklu kurany duyunca iman etti 2010-07-20 23:37:38 dedim bak yylmaz kuranda ayetde diyorki.Ey muhammed e?er sen kendi aklynda KUR AN a bir HARF katmy? olsaydyn BYZ senin ?AH damaryny sökerdik. EVET ba?ka bir ayetde. EY muhammed Sen ?u Kur&8217an&8217dan önce hiçbir kitap okumuyor ve onu sa? elinle yazmyyordun. (Okuyup yazsaydyn) o takdirde batyl pe?inde ko?anlar ?üpheye dü?erlerdi.EVET BU AYETLER ALLAH cc KUR AN yn kendisine ait oldu?unu ysrarla söylüyor.BEN yine KUR AN daki mucizeleri anlatmaya devam ettim-demirin atom sayysy 26
KADYRUZUNKÖK

dev sol örgüt ba?k. tevafuklu kurany duyunca iman etdi 2010-07-20 23:01:06 ahmed husrev hatty sayfa 422 ahzap suresitam 11 ALLAH LAFZI alt alta geliyor 5tane ALLAH LAFZI alt alta geliyorarada bir satyr atlyyor 6 tane side yine ayny hizada alt alta geliyor etti 11 hemen bir alt satyrda HU lafzy ayny hizada hu ebced hesabynda he5vav 6 yy temsil eder yani sanki 11 ALLAH lafzynyn Toplamy yapylmy?. BEN bunlary anlatyrken yylmazyn yava? yava? yumu?ady?yny ve hayret ve merakla dinledi?ini fark ettim di?er mahkumlarda hayret içinde dinliyorlardy. tabi ara vermeden devam
KADYRUZUNKÖK

Tebrikler 2010-07-20 20:15:11 Bursaya Kurana böyle büyük bir hizmetinden dolayy binler tebrikler..
sadik

dev solcu yylmaz tevafuklu kurany duyunca iman etdi 2010-07-20 12:48:57 BU KURAN bu kitap peygamberimizi a?yyor BU ZAMANIN musbet ilim VERYLERYNY solluyorBAK KURAN DA TÜM ALLAH lafyzlary alt alta geliyoralt alta gelmeyen olursa oda i?neyi batyrdy?ynda sayfalarda birbirine bakyyoryeküneler zalikeler lehümler min ler fi ler yani birbirine benzeyen kelimeler hep alt alta geliyor. sayfalar ayny enlem ayny boylam hep 15 satyr ve hep sayfa sonlary cümle biti?iyle ayet biti?iyle nokta ile bitiyor cümle yarym kalyp öbür sayfaya geçmiyorsayfa sonu nokta ile bitiyor.
KADYRUZUNKÖK

tevafuklu kurany duyan dev sollu yylmaz iman etti 2010-07-20 12:37:22 YA HOCA dedi bu kuran gerçekten ALLAH tanmy geldi yoksa hz. muhammedin sözlerimi DEDYM yylmaz çok güzel bir soru sordun izah ederim ama 1 saat sürer-tamam hoca buyur e?er KURAN nyn ALLAH tan geldi?ini MANTIKLI ?ekilde isbat edersen SÖZ veriyorum HAPYSHANEDE namaza ba?lyyacam. TÜM HAPYHANE SESSYZLE?DY60 ki?ilik ko?u? hepsi bizden tarafa döndü. DEDYM bu ALLAH tan bir fyrsatba?ladym konu?maya - bak YILMAZ peygamberimiz ümmi idi okumasy yazmasy yoktu ?imdi ümmi olan bir zatyn elindeki kitaba bir bakalym
Orjinal Link: TEVBE EDENLERYN SYTESY http://www.tevbe.org/forum/showthread.php?t=314568
KADYRUZUNKÖK

tevafuklu kuran bir ateistin eline geçse 2010-07-20 12:29:41 1 SAAT incelese e?er akly ba?yndaysa kalbi sönmemi?se HEMEN YMAN EDER ve KUR AN a sahip çykar çok ya?ady?ym hadiseler var BEN 1980 de fethiyede 3 ay hapis yatmy?tym risale i nur davasynda. O üç ay YÇYNDE bir tutuklu daha getirdiler dev yol dev sol örgüt ba?k. ny ismide YILMAZ o gençle arkada? oldukberaber çay içer beraber avluda volta atardyk 89 da arkada?y vardyüst ranzada sohbet eder çay içerdik BYR GÜN bana birSORU SORDU YA HOCA BU KUR AN gerçekten ALLAH cc denmi geldi yoksa
IP
kadiruzunkök
Yeni Üye
Yeni Üye

bullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2010 Saat 11:27

burdan muthi? bir ye?ilçam filmi çykar aslynda  yapmak isteyen olursa.

IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2604

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2010 Saat 15:27
Ho? geldin kadir karda?,

Verdi?in linklerden yazdyklarynyn devamy eri?emedim. Hatta tevbe.org üye bile oldum yine ba?aryly olamadym..

Ya?adyklaryny böyle yazman iyi olmu?, bakan ibret alyr. Ybret alanlardan biri de belki bunlary toplayyp  film yapar.

Buraya katylymyn ve katkylarynla buradaki arkada?lar senin hikmetli sözlerin, hakikat severli?in ve hakikaty pervasyz ifade ederli?inde tany?yrlar.

Sa?lycakla kal.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 02-Ağustos-2010 Saat 15:29
IP
kadiruzunkök
Yeni Üye
Yeni Üye

bullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2010 Saat 20:08

SELAM OSMAN ZYYA KARDE?  ekseri  haber7.com da yazyyorum,ALLAH cc a emanet ol forum güzel yola devam, yeri geldikce yazarym in?aallah

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide