Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

asr

Nereden Yazdırıldığı: YöntemBilim Forumu
Kategori: İnsan Bilim
Forum Adı: İnsan Bilim
Forum Tanımlaması: İnsan Bilim Üzerine Paylaşımlarınız
URL: http://www.yontembilim.com/forum/forum_posts.asp?TID=1871
Tarih: 28-Mart-2024 Saat 12:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: asr
Mesajı Yazan: osmanziya
Konu: asr
Mesaj Tarihi: 29-Haziran-2022 Saat 13:22
uploads/20220629_132129_ASR.rar - 20220629_132129_ASR.rar

İNSAN
İnsan hakkında yazmak için şu dört sözcükten başlamalı:

------------- asr -----------
----YUSR-ksr-USR ----
------------ hsr ------------
Dikkat ederseniz bu sözcüklerin ve seslerin hepsi
SR
Yani bir gizem ve bilinmez ile bitiyor.

Bu nedenle dediklerimi anlıyorum ya da anlamıyorum demenizin de bir anlamı olmuyor.. En iyisi siz burada bindirilmiş 44 dosyayı versiyon sırasıyla bir izleyin ve inceleyin.. yeterince sabır gösterirseniz anlamlar sapır sapır dökülecektir.
Önce bu gün yazılmış buradaki birkaç düz yazıya bakabilirsiniz.
Duvarı nem insanı gam çürütür... Boynuna iki tane heybe as, duymak istediklerini ön heybene, duymak istemediklerini arka heybene at, hiç bir şeyin seni üzmesine izin verme.
Paylaşım için teşekkür ederim Faruk Abim..
yaşlılik olmazsa kuruluk anlaşilir mi..
zaten HAYAT yaş “sU” ŞUUR kuru “Us” degil mi...
oyle ise SUS maya bakalım.. seviniriz. MB
Siz siz olun geçici dertleri için yüreğinizde kalıcı yaralar açmayınız.
Necdet EREM

Geçici dertlerin kalıcı çareleri olduğunu da biliyor mu idiniz ? Acılara sabır tatlara şükür gibi alat ve ibadettendir. Çünkü tatlara ni'me ve acılara bi'se denilir. Nimet ve biset imkanattandır. Başımıza gelen bütün olanak ve olasılıkların Tanrı'dan olduğunu bilmekte imandandır. Zaten imanı olanın sabrı ve ibadeti ve salatı kabul edilir. DY

“Ev mi alıyorsun?
Çeneni kapalı tut!
Yeni bir araba mı alıyorsun?
Çeneni kapalı tut!
Seviyor musun ve seviliyorsun?
Çeneni kapalı tut!
Evleniyor musun?
Çeneni kapalı tut!
Yapmak istiyor musun yoksa bebek sahibi olmak üzere misin?
Çeneni kapalı tut!
Boşanmak mı?
Çeneni kapalı tut!

Teşekkür ederim.. ayinesi iştir kişinin lafza bakılmaz demiş Ziya Paşa.. bir kısmımız sorunlardan yakınır.. biz kısmımız da çözümleri yüklenir.. ancak çözümleri yüklenirken böyle boş bogazlık etmeninde insanı başarısız bırakacağı anlaşılıyor.. Evren dinamik bir system.. bu belevinde açık ve kapalı istekler çatışır.. ister istemez. Bu durumda âlemimizde (örneğin karı-koca) birliktelik için gereken ortak amaç dışında diğer dilek ve isteklerin.. ereklerin ve hedeflerin.. kapalı tutulmasında yarar var. Osmanziya

İlk defa Cemil MERİÇ okudum.. geniş ve muhteşem bir analiz olduğun gördüm.. buna yanıt vermekten acizim. 1990 dan 2016 kadar mesleki ve Kur'an okumalar dışında 25 yıl YBA inşa etmekten isimlerini kültürel ortam vesilesiyle bildiğim Necip Fazıl ve Nazım Hikmet dahil ünlü yazarları da okumadım.. zaten doksan öncesi Hilmi Ziya Ülken ve batı kaynaklı felsefi konular dışında da okumadım.. dini konuda ve iman hususunda RNK dan yararlandım. Bu yüzden müslamanların ve masonların ve marksistlerin ideolojik kaynaklarına da yabancı kaldım. Tutmadığımdan değil okumadığımdan bilmiyorum. Ancak eski (musevi, isevi ve muhammedi) ve yeni dinlerin(nasyonal, kapital ve sosyal) totaliter ve otoriter toptan kabul ve redde dayalı İNSAN hakkındaki dolayısıyla kadın ve erkek konusundaki DÜŞÜNCELERİ.. ne kadar "otantik" bunu Zeki Hocama.. Zeki Coşkunsu'ya sormak lazım.. Ancak AİLED MODELİ hakkında geçmiş deneyimleri tartışarak yeni bir çözüm bulabiliriz. Çünkü aile hem toplumun birimi hem insanın bilimi.. aile bulunmuyorsa dişil kadar eril.. toplum kadar bireyde korunaksızdır. Çünkü insan tarladan hasad edemediğiniz gibi tezgahdan servis edemezsiniz. Çağdaş insan da dilini ve dinini.. emeğini ve özgürlüğünü KENDİSİ koruyacak kadar bir deneyim ve birikime sahiptir. Dini vaaz ve felsefi edebiyat onu rahat bıraksın yeter... Dinnur YAŞAR

29.06.2029 Erciş-VAN

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info