Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: osmanlica Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2601

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: osmanlica
    Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 12:33
20210707_123222_emaret.jpg

Değiştirilmiş ve Düzeltilmiş:
OSMANLICA

Siz sanıyor musunuz ki OSMANLICA konuşmaya bayılıyorum...
Ta ki Osmanlıca bildiğim ortaya çıksın..
Yani adım Osmanziya soyadım OSMANZİYAOĞLU olduğu için
Osmanlıca kelimeleri dizmek çok hoşuma gidiyor ?

Çocukken Osman isimli çoçukları kızdırırdık..
"Osman Osman Ossurağıma Düşman"

Koca tarihte bir tane mi imparatorluk olarak OSMANLI imparatorluğu var.. Sade Anodolu'da kaç tane imparatorluk gelmiş geçmiş.. doğudan batıya.. batıdan doğuya.. İki Selçuklu devletinden ve bir iki arap.. bir düzine türk devletlerinden sonra ortaya çıkan OSMANLI imparatorluğu kendi ürünü olan bir İSLAMİYET ortaya çıkarmış.. onun savunuculuğunu yapmış.. fakat her imparatorluğun kaderi olan yükselme ve alçalma döneminden sonra kendi tutunamadığı gibi bu İSLAMİYETİ de ayakta tutamamıştır.. dünyadaki yerini diğer imparatorlukları da özümleyen ve sindiren İNGİLİZ imparatorluğuna bırakmıştır.. onunda bir ayağı Amerika da bir ayağı İngiltere de.. Britanya da üç parça…

Bu demek değildir ki Osmanlı İmparatorluğu.. Fars İmparatorluğu.. Arap İmparatorluğu.. Moğol İmparatorluğu.. Japon İmparatorluğu.. Rus İmparatorluğu.. Alman.. Fransız.. İspanyol İmparatorlukları.. Roma İmparatorluğu.. Yunan İmparatorluğu susturulmuş olsun.. Sadece inka, astek, mısır, hitit gibi antik imparatorluklar müzeye kaldırılmış.. saydıklarım yeniden İMPARATORLUK olmak için için kaynamaktadırlar. Birinci ve ikinci cihan savaşlarında MUSSOLİNİ nin italyan (roma) HİTLER'in alman (Şarlman) ruhlarını seslendirmesi.. buna örnektir.

Ancak şunu unutmayalım ki artık İMPARATORLUKLAR siyasi ve dini ve milli değerlerle mayalanmıyorlar.. ağır basın iktisadi ve ekonomik karteller ve tekeller var.. dünyanın tekerlekleri bunlar döndürüyor artık.. sadece ülkülerin siyasetçileri OY denin negatif parayı elde etmek için PARA denilen pozitif oyu kazanmayı çalışıyorlar. 200 ulusal devletin durumu bu.. ancak güç 200 uluslar arası şirkette.. fakat gelin görün ki PARA bildiğimiz para olmaktan sür'atle çıkıyor.. para=emek... oy=özgürlük... denklemlerinin çöktüğün anlamak için şöyle etrafa bakıp biraz düşünmek yetiyor.. amma düşünen ki ki ?

Ben şu anda hem gofret yiyorum.. hem krıkkrak yiyorum.. hem yazı yazıyorum.. bu konuşuyorum demektir.. elbette bu işleri yaparken de düşünüyorum.

Gofret para olsun..
krik krak ise oy..
yazmak atama belgesi..
düşünmekte diploma belgesi..

ne kadar okuyabilir ve yazabilirim.. gofret ve krikkrak yiyebildiğim kadar.. ne kadar krik krak ve goflet yiyebilirim.. okuyabildiğim ve yazabildiğim kadar.. yani benim SESLENMEM bu dört nesneye bağlı..
Şimdi bu dördünün bir bağlantısı var..
hep oy ve para olsa.. okuma ve yazma olmasa..
ya da hep okuma ve yazma olsa.. oy ve para olmasa..

Biz el ve kol ve kas gücüncü makinalara yükledik.. hafıza ve zeka ve mantık gücünü de makinalara yükledik.. ortalık böylece ÇEŞİT ÇEŞİT.. türlü türlü.. makine olduktan sonra İNSANA gerek kalacak mı ? Yani üretecek işçiye ve tüketecek dişçiye ihtiyaç var mı ?

Gereksinim ve ihtiyaç olmadığında bir nesne ve kimse bir anlam ifade eder mi ya da hedef ve amaç olabilir mi ?

para= emek
oy=özgürlük
konuşmak : din
düşünmek : dil

işte bu dört ortak İNSANİ DEĞER.. değer olmaktan çıktıktan sonra geriye ne kalıyor ? Hiç...
Soluk beniz.. ben şimdiden Hiç'im diyebilir.. ama kazın ayağı öyle değil.

Bu EMARE tabloda resimlediğim gibi..
İstersen ona iyi bak..

Osmanlıca sözcüklerin ne anlama geldiğini sözlükten öğren..
Kavramları bildikden sonra onların ingilizce ya da fransızca..
osmanlıca ya da almanca olması önemli değil..
Sen kelime değil kavram öğreniyorsan..
Kavram değil kavrama öğreniyorsun..
Kavrama değil anlama öğreniyorsun..
Anlama değil düşünme öğreniyorsun..

Bütün bunlarla biliyorsun ki eğer SEN insanı öğrenmezsen insan senden giderek uzaklaşıyor.. gavur oluyor.. yahudi oluyor.. hristiyan oluyor.. mason oluyor.. marksist oluyor.. kapitalist oluyor.. sosyalist oluyor.. komünist oluyor.. feminist oluyor.. narsist oluyor.. hepsi ayrı bir renk.. bunları olmakla kalmıyor.. para oluyor.. oy oluyor.. okuma oluyor.. yazma oluyor.. zaten biz makinaları okuma ve yazmaya öğrettik.. sonra diğerlerini de öğreteceğiz.. insanbilimle insan.. islam bilimle islam olmayı öğretiyorum. Çünkü artık insanlar giderek hayvanlaşırken makineler giderek insanlaşıyorlar.. geleceğin makinalarını insan ve islam yapmaya çalışıyoruz.

Şaşırdınız mı ?

(sen.. sen.. sen.. dedim amma bu ben.. ben.. ben.. ben kendime hitap ediyorum sen derken.. bu aynen oy.. oy.. oy.. derken para.. para.. para demek gibi.. saçma mı ?

Öyle ise (p) ARA..

Proje (bilim).. partner (parti).. para (banka).. Pazar(basın). toplamı olan PERORMANSIN ne anlama geldiğini ARA.. ya “AR”ı bulacaksın.. ya da RA’yı bulacaksın.. eğer RA’yı “AD” etmezsen sonra ikisinin birbirinin gölgesi olduğunu anlayacaksın.. anladıktan sonra BEN’i arasın bile bulamayacaksın.. projem var.. on senedir yayarım.. bir türlü partner bulamadım yanarım..

Şaşırdınız mı ?

Zaten eğer HAYRET yoksa ne marifet olur ne de muhabbet.. fakat Hüsnü Aşkın yazırı Şeyh Galip.. marifet ve muhabbetten sonra hayret ve mahviyet gelir demiş.. ancak bu fakir bunların hepsinin kökeni olan alaka ve ilginin HAYRET olduğunu düşünüyorum ki İHTİYAR da buradan çıkıyor HAYIR da buradan çıkıyor.. fakat nedense ihtiyarları sadece ihtiyar heyetinde ararız…

Hayret..

Zaten bende biraz şaşırıp hayretiniz artsın diye bunları yazıyorum.. ancak sadece öykü değil.. yakın gelecekte başımıza geleceklerin benzerleri..

Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalınız.

Osmanziya 05.07.2021
06.07.2021 DÜZELTİLMİŞ

IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 13:06
http://www.yontembilim.com/forum/forum_posts.asp?TID=1704&PID=2646#2646

Değiştirilmiş ve Düzeltilmiş:
OSMANLICA

Siz sanıyor musunuz ki OSMANLICA konuşmaya bayılıyorum...
Ta ki Osmanlıca bildiğim ortaya çıksın..
Yani adım Osmanziya soyadım OSMANZİYAOĞLU olduğu için
Osmanlıca kelimeleri dizmek çok hoşuma gidiyor ?

Çocukken Osman isimli çoçukları kızdırırdık..
"Osman Osman Ossurağıma Düşman"

Koca tarihte bir tane mi imparatorluk olarak OSMANLI imparatorluğu var.. Sade Anadolu’da kaç tane imparatorluk gelmiş geçmiş.. doğudan batıya.. batıdan doğuya.. İki Selçuklu devletinden ve bir iki Arap.. bir düzine Türk devletlerinden sonra ortaya çıkan OSMANLI imparatorluğu kendi ürünü olan bir İSLAMİYET ortaya çıkarmış.. onun savunuculuğunu yapmış.. fakat her imparatorluğun kaderi olan yükselme ve alçalma döneminden sonra kendi tutunamadığı gibi bu İSLAMİYETİ de ayakta tutamamıştır.. dünyadaki yerini diğer imparatorlukları da özümleyen ve sindiren İNGİLİZ imparatorluğuna bırakmıştır.. onunda bir ayağı Amerika da bir ayağı İngiltere de.. Britanya da üç parça…

Bu demek değildir ki Osmanlı İmparatorluğu.. Fars İmparatorluğu.. Arap İmparatorluğu.. Moğol İmparatorluğu.. Japon İmparatorluğu.. Rus İmparatorluğu.. Alman.. Fransız.. İspanyol İmparatorlukları.. Roma İmparatorluğu.. Yunan İmparatorluğu susturulmuş olsun.. Sadece İnka, aztek, Mısır, Hitit gibi antik imparatorluklar müzeye kaldırılmış.. saydıklarım yeniden İMPARATORLUK olmak için için kaynamaktadırlar.

Birinci ve ikinci cihan savaşlarında MUSSOLİNİ nin italyan (roma) HİTLER'in alman (Şarlman) ruhlarını seslendirmesi.. buna örnektir.

Ancak şunu unutmayalım ki artık İMPARATORLUKLAR siyasi ve dini ve milli değerlerle mayalanmıyorlar.. yüksek basın ağırlıkları iktisadi tekelleri ve politik kartelleri var.. dünyanın tekerleklerini bu TEKELLER döndürüyor artık.. sadece ülkülerin siyasetçileri OY denilen NEGATİF parayı elde etmek için PARA denilen POZİTİF oyu kazanmaya yani PRİM almaya çalışıyorlar o kadar.. dünyadaki diğer   200 ulusal devletin durumu bu.. bunlar ulusal olanakları küresel patronlara pazarlamakta taşaronluk yapıyorlar.. ÇÜNKÜ güç 200 uluslar arası şirkette.. fakat gelin görün ki PARA bildiğimiz para olmaktan sür'atle çıkıyor.. para=emek... oy=özgürlük... denklemlerinin çöktüğün anlamak için şöyle etrafa bakıp biraz düşünmek yetiyor.. amma düşünen kim ki ? Düşünse bile umursayan bulunuyor mu ? Duyarsızlık ve umarsızlık nedendir bilinmez ancak umut kesmekte haram…

Ben şu anda hem gofret yiyorum.. hem krıkkrak yiyorum.. hem yazı yazıyorum.. bu konuşuyorum demektir.. elbette bu işleri yaparken de düşünüyorum.

Gofret para olsun..
krik krak ise oy..
yazmak atama belgesi..
düşünmekte diploma belgesi..

ne kadar okuyabilir ve yazabilirim.. gofret ve krikkrak yiyebildiğim kadar.. ne kadar krik krak ve goflet yiyebilirim.. okuyabildiğim ve yazabildiğim kadar.. yani benim SESLENMEM bu dört nesneye bağlı..
Şimdi bu dördünün bir bağlantısı var..
hep oy ve para olsa.. okuma ve yazma olmasa..
ya da hep okuma ve yazma olsa.. oy ve para olmasa..

Biz el ve kol ve kas gücünü makinalara yükledik.. hafıza ve zeka ve mantık gücünü de makinalara yükledik.. ortalık böylece çeşit çeşit.. eklemeler.. türlü türlü.. yüklemeler.. insan eklenmiş makineler .. insan yüklenmiş makineler olduktan sonra doğal ve normal İNSAN’a gerek kalacak mı ? Yani üretecek işçiye ve tüketecek dişçiye ihtiyaç var mı ?

Gereksinim ve ihtiyaç olmadığında
bir nesne ve kimse
bir anlam ifade eder mi
ya da hedef ve amaç olabilir mi ?

para= emek
oy=özgürlük
konuşmak : din
düşünmek : dil

işte bu dört ortak İNSANİ DEĞER..
değer olmaktan çıktıktan sonra geriye ne kalıyor ?
Hiç...
Soluk beniz.. ben şimdiden Hiç'im diyebilir..
ama kazın ayağı öyle değil.

Bu EMARE tabloda resimlediğim gibi..
İstersen ona iyi bak.. (hatta tablonun okunaklısını da ekledim)

Osmanlıca sözcüklerin ne anlama geldiğini sözlükten öğren..
Kavramları bildikden sonra onların ingilizce ya da fransızca..
osmanlıca ya da almanca olması önemli değil..
Sen kelime değil kavram öğreniyorsan..
Kavram değil kavrama öğreniyorsun..
Kavrama değil anlama öğreniyorsun..
Anlama değil düşünme öğreniyorsun..

Bütün bunlarla biliyorsun ki eğer SEN insanı öğrenmezsen insan senden giderek uzaklaşıyor.. gavur oluyor.. yahudi oluyor.. hristiyan oluyor.. mason oluyor.. marksist oluyor.. kapitalist oluyor.. sosyalist oluyor.. komünist oluyor.. feminist oluyor.. narsist oluyor.. hepsi ayrı bir renk.. bunları olmakla kalmıyor.. para oluyor.. oy oluyor.. okuma oluyor.. yazma oluyor.. zaten biz makinaları okuma ve yazmaya öğrettik.. sonra diğerlerini de öğreteceğiz.. hatta insanbilimle İNSAN .. islam bilimle İSLAM olmayı öğretiyorum. Çünkü artık insanlar giderek hayvanlaşırken makineler giderek insanlaşıyorlar.. biz de geleceğin makinalarını insan ve islam yapmaya çalışıyoruz.. gibi bu ABUK ve SABUK sözlere Şaşırdınız mı ?

sen.. sen.. SEN.. dedim amma bu ben.. ben.. BEN..   yani ben kendime hitap ediyorum sen derken.. bu aynen oy.. oy.. OY.. derken para.. para.. PARA demek gibi.. saçma mı ? e
EVET, aynen böyle aile de kadın ve erkek birbirlerine kadınlık ve erkeklik hizmeti yaparken böyle çalışıyorlar.. lakin anlayan o kadar az ki.. gelelim P(ara)’ya
Öyle ise (p) ARA..
Proje (bilim).. partner (parti).. para (banka).. Pazar(basın). toplamı olan PERORMANSIN ne anlama geldiğini ARA.. ya “AR”ı bulacaksın.. ya da RA’yı bulacaksın.. eğer RA’yı “AD” etmezsen.. ikisinin birbirinin gölgesi olduğunu anlayacaksın.. umalım bu olmasın.. ar (harf) kalsın.. ad (isim) kalsın.. insan isim olsun.. kainat harf olsun.. buradan da ESMA-YI HÜSNA’ya geçesin ve oradan da İSM-İ A’ZAM’I bulasın.. bunu anladıktan sonra BEN’i arasan bile bulamayacaksın.. çoktan tüymüş olacağım.. lakin bir projem var.. on senedir yayarım.. bir türlü partner bulamadım yanarım..

Şaşırdınız mı ?

Zaten eğer HAYRET yoksa ne marifet olur ne de muhabbet.. fakat Hüsnü Aşkın yazarı Şeyh Galip.. marifet ve muhabbetten sonra hayret ve mahviyet gelir demiş.. ancak bu fakir bunların hepsinin kökeni olan alaka ve ilginin HAYRET olduğunu düşünüyorum ki İHTİYAR da buradan çıkıyor HAYIR da buradan çıkıyor.. fakat nedense ihtiyarları sadece ihtiyar heyetinde ararız.. bizde MUHTAR olmadan ihtiyarlar heyetinde kalırız.

Hayret..

Zaten bende biraz şaşırıp hayretiniz artsın diye bunları yazıyorum.. ancak sadece öykü değil.. yakın gelecekte başımıza geleceklerin benzerleri..

Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalınız.

Osmanziya 05.07.2021.. 06.07.2021
07.07.2021 DÜZELTİLMİŞ

Düzenleyen osmanziya - 07-Temmuz-2021 Saat 13:25
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2021 Saat 10:18
Ayinde 6 nurcu yakalandı tayinde 600 solcu yakalanmadı dan tayinde 600 hoca yakalandı mayinde altı bin o yolcu yakalanmadi ya geldik..

sonuçta işler 4 pula bakar; para.. oy.. diploma.. atama. Paranin ipi 70 de koptu.. elli sene sonra bu gune geldik.

Sanirim bu sure içinde digerlerini ucunu da ip (internet protokolu) e bağladık. Ilk etkisi vikileaks oldu.. parti ve cemaat ayrıştı.. turkler ve kürtler ayrıştı.. ampulu ite taktik.. okları ağaca sapladik.. ardindan göstermelik başkanlar Obama.. Trump.. Biden.. boldu...

Para ve oy gofret ve krikkrak.. teori ve pratik ise topoğrafik.. oldu. 1984 un miadi doldu.. Amma canımızı sıkmayalım maymunlar cehenneminden yapay zeka cennetine gidiyoruz.

Çözüm:
1. YYYÖBY
Yanlı Yanlış Yarım Ölümden Başkası Yalan
2.YBA
Yine YÖNTEM Beni BILIMSEL Ara ANALIZ.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme