Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: kopek sorunu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kopek sorunu
    Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2021 Saat 21:26
HAYVANLAR VE İNSANLAR

11 bin yıl önce tarım devrimiyle birlikte EVCİLLEŞTİRİLEN hayvanlardan biri de KÖPEKLER.. kediler ve köpekler etcil.. koyun ve keçi gibi küçük baş hayvanlar ile sığırlar (inek ve öküz) büyük baş hayvanlar ilk sırada yer almış olmalılar.. buna at, katır ve merkeb gibi binek hayvanları.. tavuk ve horoz gibi kümes hayvanlarını.. güvencin ve diğer kuşları da listeye aldığımızda sanırım en başta köpekler geliyordur.

Bu gün bir bu hayvanları, hayvan severler dışında, çevremizde göremiyoruz. Çevremizde görülenler kediler ve köpekler.. Bu iletinin içindeki yazılardan da anlaşılacağı üzere bunlarda bizimle aramızda bir çıkmaya başladı.. son günlerde pitbull köpeklerinin saldırıları çoğaldıkça bir kaç gündür HABERLER de konu olmaya başladı.

Bu konuya ilişki bilgileri ve yazıları ekli dosyada sunuyorum:

20211228_211553_KOPEK_SORUNU.rar

Yaşantımız ve kültürümüz ve uygarlığımız değişiyor.. ilerimi yoksa geri mi gidiyor.. bilemiyoruz.. iyi mi gidiyor.. kötü mü gidiyor.. bilemiyoruz.. çünkü tartışıyoruz.. ancak bir şekilde yaşam değişiyior ve kötüye gidiyor diye karara varıyorum.

Çünkü TEKNOLOJİ giderek bizi doğaya yabancılaştırıyor.
çünkü İDEOLOJİ giderek insanı insandan uzaklaştırıyor.

diye düşünüyorum.

Eğer böyle ise bunun nedeni nedir ?

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma