Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: 2022 basladi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: 2022 basladi
    Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2022 Saat 13:42
HAMDIM.. YANDIN.. PİŞTİLER...

"Hamd"ım sadece şükür dedirten olaylar değildir.. sabır isteyen musibetlerde de HAMD isterler.. İbrahim EDHEM nimet verince şükreden vermeyin sabreden Bağdat'ın erenlerine demişki bu Bağdat'ın köpekleri de yapıyor.. siz sabır içinde HAMD edebiliyor musunuz ?

Hamd'ın hası nedir bilir misiniz ?

Ne saadet ne de musibet içinde değilken bile Yaratan'ın bunca ni'metlerini fark ve kadr edip O'na HAMD edebilmektir. Biz bu YAKARIN'ın adına NAMAZ diyoruz ve günde beş vakit ondan SIRAT-I MUSTAKIM istiyoruz YALVARILARIMIZLA..

Sonuçta türlü ve çeşitli savaş ve barış içinde bulunan bu dünyanın altında bir sınav ve yarış dünyası bulunuyor. Peki bu dünyanın ÜSTÜNDE ne bulunuyor.. bu bu paylaşımla yapılan TABLO'ları incelediğinizde bulacaksınız eğer arıyorsanız.

Beyazıdı BESTAMİ demiş.. "Aramakla bulunmaz ancak bulanlar ancak arayanlardır."

Bunun için;

"DÜŞÜNENLERİ arıyorum ÇÜNKÜ arayanları DÜŞÜNÜYORUM."

Bilgi ve saygı ve sevgi ve sağlıcakla kalınız.

Osmanziya 02.01.2022 Üçyol-İzmir.

2022 hepimize hayır ve uğur getirsin...
Yeni bir yıl malum kendimize temiz bir sahife doldurmaya BAŞLAMAK ve beyaz bir defter açmaya GIRIŞMEK.. demektir.

Kimi bunu böyle bir yılbaşi gecesinde yapar.. kimi de kadir gecesinde.. deliye hergun bayram.. veliye her gun kadir gecesi oldugundan.. ciddi ve samimi bir başlangıç ve girişim için genel ve belirli bir G Ü N gerekmiyor.

Buna ragmen herkes için gecerli ve butun halkin katildigi dunyevi (şemsi ve miladi) ve dini (kameri ve hicri) takvim ve zamanları izlemek insana kolaylik ve destek sağlar.

Yarin hepimiz için, çalısmaya ve uretmeye taze bir başlangıç ve kendimizi yenilemeye ve başarmaya yine bir girişim olsun.

Bu konuda youtuber Barış OZCAN''n ZINCIRI KIRMA çağrısini ve yöntemini öneririm

Bilgi.. saygı.. sevgi ve sağlıcakla kalıniz. [OZO]

2021 son paylaşımı

kuşku ve soru ve sav
BILINMEYENLER
Felsefe ve fizik ve metafizik

Felsefe dini metafizikle.. din fiziği felsefe ile suçlarken aslında TEFEKKURU karaliyorlar ve FIKRIN aydinligindan kaçiyorlardı..

kibir ve cehalet karışimi bu yaklaşim..

bilgi ve saygı ile yüklendikçe akil ve kalb.. zamanla dil bilime.. din hukuka intikal edince dil asil işlevi olan hikmete.. din asıl gorevi olan ahlaka.. yönelecektir.

Bize düşen kibrimizi arıtmak ve cehaletimizi azaltmaktir.

20220102_132739_2022_BASLADI.rar

Buradaki DUNYA, FIKIR ve KOPYALAMA dizinleri içindeki dosyalarda 70'e yaklaşan yıllarımın özeti olan "dünya" var.. dünyalarımızı biz değil alimleriniz inşa eder.. elbette bizim de dünyamız bulunur bu genel dünyadan yansıyan dünyamız.. ancak nebiler ve veliler ile dahiler ve delilerden oluşan insanların seçkinleri bizim dünyamızı genel ve tümel evrenimizi inşa ederler.

Bunlardan ilki ARİSTO'dur.. ancak ondandan önce ADEM babamızdır.. sonra isa.. sonra musa.. sonra Muhammed aleyhisselatü vesselam'lardır. Aristo dünyayı epos ve logos ve mitos olarak üç tabaka olarak düşündü.. Aristo'dan gelen kadim kültürümüzün çağdaş temsilcisi Nikola-i Hartman.. cemadat ve nebatat ve hayvan ve insan olarak dört katman belirledi.. Bu günde yer küresini nasıl atmoser, hidrosfer, litosfer ve mağma olarak düşünüyorsak KÜLTÜR dünyamızda günlük dil, bilimsel bilgi, felsefi bilgi ve dini dil olarak dört katmandır.

Tablolarda bu dört katmanı göstermedim.. tabloları versiyon sırasıyla incelediğinizde onu siz bulacaksınız.

Bulurken YBA dilini öğreneceksiniz.. ilgi ve alaka duyarsanız..   aykı ve dikkatle imgeler ile irdelerseniz.. tahayyül ve tevehhümde de özen ve itina gösterirseniz.

Düzenleyen osmanziya - 02-Ocak-2022 Saat 14:02
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03