Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: AYLE(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kutlu aytug
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 170

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Irtibar :0

bullet Konu: AYLE
    Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2010 Saat 11:10
ahmet
IP
kutlu aytug
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 170

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Irtibar :0

bullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2010 Saat 11:14

?emanyn çevrimi

Aile, ba?ta insan  olmak üzere canly hayatynyn aky?ynda ve ço?alymynda önemli rolü olan, irsi-hissi ba?larla bir araya gelmi? ebeveyn ve çocuklaryn olu?turdu?u fytri bir kurumdur. Ailenin olu?masy için  erkek ve di?i tabiatynda iki canlynyn belirli bir mekanda bir araya gelip fitri e?ilimlerine göre rol üstlenmeleri, çoçuk sahibi olmalary gerekmektedir. Aile bütünlü?ünün muhafazasy için ortak ihtiyaçlar do?rultusunda kazancyn payla?ylmasy, ortak  bir ya?am içerisinde olunmasy gerekmektedir. Aile bireyleri olarak dayany?ma ve sorumluluk duygusu içerisinde i? bölümüne göre çaly?mak, saygy ve sevgiye dayaly bir ba?lylyk içerisinde belirli kurallara uygun hareket etmek yani uyum içerisinde olmak gerekmektedir. Ailenin sa?lyk ve selameti için ebeveynlerin ?evkat ve merhamet duygusu içerisinde ne pahasyna olursa olsun aileyi koruma ve kollama görevini yerine getirmeleri yani ebeveyn olarak  her zaman ve her yerde ailenin güvenli?inin sa?lanmasy gerekmektedir, ki  bu durum  insan için her türlü ?artlarda ailenin namusunu, haysiyetini ve ?erefini korumak olarak  daha da geni?lemektedir. ?üphesiz yaratylanlaryn en ?ereflisi, en mükemmeli  nasyl ki insan ise, tüm canlylar içerisinde sosyalle?menin en mükemmel örne?i ve en ?erefisi biz insanlaryn olu?turdu?u aile kurumudur.

Sn. Osman Ziya

Özel bazy sebeplerden forumdan uzak kaldym.

Yukarydaki kavram ve metin çevriminde her zaman oldu?u gibi yanly? adresleme ve tanymlama yapmy? olabilirim. Düzeltilmesi ve bu konu üzerinde açyklama yapylmasynda fayda olaca?y kanaatindeyim.

Saygy ve sevgiler

Kutlu AYTU?

Düzenleyen kutlu aytug - 18-Ağustos-2010 Saat 11:39
ahmet
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2777

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2010 Saat 12:40

Sayyn Aytug,

Aidiyet manevi ve batyny oldu?u için "irsi yakynlyk" ile yer de?i?tirmesi lazym geldi?ini dü?ünüyorum. Yrsi yakynlyk soy ve kan yakynly?y ve ya?ama ili?kinse üstte ve zahirde olmasy lazym. Sayyn abim bir ?evkat de?il "?efkat" olmasy lazym. Yani mü?fik ana baba.

Bir de sorumluluk solda, dayany?ma sa?da.. bu ?u demektir dayany?ma sorumluluktan önce gelir. Bunu mu demek istediniz ? say' yani çaly?ma ve sorumluluk.. i?bölümü ve dayany?ma..  bence ?u dörtlü ailede de var: üretim ile tüketim ve yönetim ve e?itim. Yiyim üretim ve tüketim, yönelim e?itim ve yönetim. Önce üretim sonra tüketim. önce e?itim sonra yönetim. Aile  ve di?er üst topluluk ve toplumlaryn çemberini bunlarla olu?tururum genellikle. Bu benim genel modelim, misalim ve  ?ablonumdur. Yöntembilimsel analizin esas ilkeleri ve kavramlary de?il. Sizin ortak kazanç dedi?iniz benim üretimime takabül eder. Sizin ortak ihtiyaç dedi?iniz benim tüketimime tekabül edter. Sizin sevgi dedi?iniz benim e?itimime tekabül edter.Sizin saygy dedi?iniz benim yönetimime tekabül ediyor.

Fakat ?u sorumluluk ile dayany?manyn hangisinin öne alynaca?yny karar veremedim.

Sa?lycakla kalyn.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03