Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: kopya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2751

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kopya
    Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2012 Saat 11:52
http://www.zaman.com.tr/dis-haberler/nasadan-kiyametci-mayalara-kotu-haber/2022844.html
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Maya takvimine göre Dünya'nın 21 Aralık'ta yok olacağı ile ilgili iddiaları bertaraf etmek için internet sitesinde özel bir bölüm hazırladı.

İnternet sitesinde (http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html), Dünya'nın sonu ile ilgili iddiaların kökeni, Maya takvimi, gezegenlerin sıralanması ve Niburu gezegeni gibi konularla ilgili sorulara yanıt veren NASA, Dünya'nın 2012'de yok olmayacağını belirtti.

NASA, Dünya'nın sonu ile ilgili iddiaların Sümerler tarafından bulunduğu öne sürülen Nibiru adlı sözde bir gezegenin Aralık ayında Dünya ile çarpışacağı varsayımına dayandığını ifade etti.

Çarpışma için önce Mayıs 2003 tarihinin ileri sürüldüğünü belirten NASA, bu tarihte hiçbir şey olmayınca Aralık 2012 tarihinin belirlendiğini işaret etti.

Nibiru gezegeni ile ilgili hiçbir veri olmadığına dikkati çeken NASA, "Eğer bu gezegen gerçek olsaydı ve Dünya ile çarpışacağı bir rotada bulunsaydı, bunu en az 10 yıl öncesinden bilebilirdik. Aynı zamanda gerçekten 21 Aralık'ta Dünya'ya çarpacak olsaydı Nibiru'yu şimdiden gökyüzünde çıplak gözle görebilmemiz gerekirdi" dedi.

Maya takviminin 21 Aralık'ta sona ermediğine işaret eden NASA, "Tıpkı evlerimizdeki takvimlerin, 1 Ocak'ta yeniden başlaması gibi Maya takvimi de 21 Aralık'tan sonra yeni bir döneme başlıyor" ifadesini kullandı.

Uzay Dairesi, 23-25 Aralık arası tüm Dünya'nın karanlıkta kalacağı, gezegenlerin belirli bir hizada sıralanacağı, kutupların değişeceği, devasa bir göktaşının Dünya'ya çarpacağı, Dünya'nın manyetik alanın tersine döneceği ve gezegenin uzayda 30 bin ışık yılı gidip Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki kara deliğe düşeceği gibi diğer kıyamet senaryoları ile ilgili de hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını kaydetti.

NASA'nın Dünya'ya yaklaşan gökcisimlerini inceleyen bölümünden Don Yeomans, 21 Aralık'ta yeryüzüne çarpması beklenen hiçbir gökcisminin bulunmadığını, en yakın asteroidin ise 13 Şubat 2013'te Dünya'nın yakınından geçeceğini söyledi.

NASA'nın Marshall Uzay Uçuşları Merkezi'nden Mitzi Adams ise 2012 sonunda ve gelecekte Dünya'ya yönelik en büyük tehdidin, gökcisimleri değil, insanoğlunun ta kendisi olduğunu belirtti.

Yukarıdaki  bir link, bir resim ve bir yazı KOPYALANARAK buraya aktarıldı..

IP
mustafa
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 81

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Irtibar :0

Alıntı mustafa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2012 Saat 21:09
İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyü, son birkaç aydır dünyada ismi en çok konuşulan yerlerin başında geliyor.

Nüfusu 570 olan köyü dünya gündemine getiren ise Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihinde kıyametin kopacağı ve Şirince’nin bundan etkilenmeyeceğine dair kehanetler. Dünyanın birçok yerinden Maya efsanesine inananlar ve kıyametin kopup kopmayacağını merak edenler, aylar öncesinden köydeki pansiyonları doldurdu. Yaklaşık bin yataklı konaklama tesislerinin bulunduğu köye, 60 bin kişinin gelmesi bekleniyor. Oda fiyatları da tavan yaptı. Normal zamanda 100-500 TL arasındaki tek kişilik oda fiyatı 3 bin liraya tırmandı. 21 Aralık yaklaştıkça fiyatların 5-6 bin liraya kadar çıkabileceği belirtiliyor. 3 bine yakın basın mensubunun da gelmesi beklenen Şirince’den, yerli ve yabancı birçok televizyon kanalı naklen yayın yapacak.

Düzenleyen mustafa - 03-Aralık-2012 Saat 21:12
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2012 Saat 20:29
Kopye.. bir şeyin benzerini yapmak veya bu günkü teknik imkanlarla fotokopi makinasıyla bir belgenin benzerini çıkarmaktır. Bu bir tür çoğaltmaktır.  Bir asıldan çıkan çok sayıda kopyeler yasa dışı ise "sahte" adını alır.
Gerçek şudur:
Her varlık ya da olay veya  var oluş
şu "önce başlat sonra bitir" yasasına uyarak eskir, bozulur, yıpranır ve ölür.
Elbette bundan dünyamız da kurtulamaz ve onunda bir ölümü ve sonu vardır.
Nasa'nın işaret ettiği gibi  bizim tabiat ve tarihi düzenlemek amacıyla yaptığımız TAKVİM'in de bir sonu vardır. Takvime uymak ve takdim ve önceliklerimizi ona göre yapmak işimize düzen ve başarı kazandırır. Ancak takvim, gerçek tarihle özdeşleştirdiğimizde KOPYE bir gerçekle karşı karşıya geliriz.
Kıyamet ve ölüm vukua gelecektir.. bu  bir gerçektir.
Ancak takvim bitince evrenin biteceğini de düşünmek kopyedir.
"Kopye gerçek", "ahsen-i takvim" de yaratılan insan kıvamını bozan bir kavmin içinde yaşayarak kopyeyi,  gerçekten ayıramamaktır.
Tüm dini inançlar bu ölümlü dünya üzerine inşa edilmiş ÖLÜMSÜZLÜK çözümüdür.

Müslümanlar başka dinlerin ve mayaların çözümü yukarıdaki  

gerçek, kopya ve kopya gerçek

seçeneklerini bilerek davranmaları
"ilim"in de dinleştiğinde, dinin ilimleşmesinden
daha ağır olumsuz sonuçlara yol açtığını görerek ve bundan ibret alarak
ilim (dünya)  ile iman (din) arasındaki ilişkileri
daha sağlam ve sağlıklı kurmanın yolunu bulmaları gerektiğini düşünüyorum.

Evet, her kıvamın bir kıyamı vardır.
Eşim ölünce küçük (kopya)  kıyametim kopar.
Ben ölünce büyük KIYAMETİM  (kopya gerçek) kopmuştur.
Kıyamet (gerçek) hayalden koptuğunda ise
tüm ruhlarla birlikte kıyameti hep beraber göreceğiz.
Elbette bu öyle  cemil, güzel ve şirin olmayacak..
celil ve yüce bir şir pençe olacak.

Allah kıyametlerimizi kolay ve asan ede.

Sağlıcakla kalın.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 10-Aralık-2012 Saat 20:59
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2012 Saat 17:50
http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/12/18/buyuk-gun-21-aralik-yaklasiyor

Kıyamet başka sure ve ayetlerde bahsedildiği gibi  Zuhruf Suresinin son iki fıkrasında ( son üç sayfasında)
açıklanan bir ihbarı gaybi.. dünyanın ve  imtihanın bitişi zamanı..  onun bilgisinin yani kesin vaktinin ancak Allah katında olduğu  açık ve seçik olarak bildiriliyor.

Çağdaş, hind kökenli, dinlerin bu iletide betimlenen bildirdikleri bitişten ziyade bir yenilenişi umuyor.

Hiç bir batıl mezheb yok ki içinde bir hakikat tanesine sahip olmasın.

Evet, Kainatın hilkatınden sonra bir de onun kıyameti var. Kıyametten sonra da bir yeniden diriliş var. Ancak bu öykünün nasıl gerçekleşeceği insanın bir sınavı.

Elbette kıyameti hatırlamak, ondan korkmak  ve ona göre  hazırlanmak güzeldir. 

Ancak bu sağlıklı bir bilgi, sağlam bir buyruk ve güzel bir iş ile olmalı.

Birisi şu saatte olacak demesi ne kadar yanlış ise bir başkasının o saate olmayacak diye diretmesi o kadar yanlış. Çünkü kesin vakti kimse bilmiyor. Hatta Nebiler ve Melekler bile.

Vakti gelince İSRAFİL aleyhisselama Allah'dan  buyruk gelecek ve o da suru üfleyecek.  Yani SUR'un sahibi bile bilmiyor.

Ancak alametleri bildirilmiş.. belirtileri haber verilimiş..

Bu belirtileri anlamak, açıklamak, yorumlamak ve hatta anlatmak bile bir ilim ve hikmet işi.

Bu gibi kesin ve muhkem olmayan müteşabih konuların anlaşılması ve açıklanmasında şu dört köşeyi yoklarım:

SALİM BİLİM                                 SAHİH KİTAB

SELİM KALB                                   SALİH AKIL

Bu dörtü bu konuda ne diyor ?

Salim bilim olarak NASA'nın ne dediğini bu iletinin başında yazdım.
Sahih Kitap bildirilerine örnek olarak ZUHRUF suresini gösterdim.
Salih  akıl olarak yöntembilimsel analiz kullanılmasını öneriyorum.
Selim kalb olarak güvendiğim çağdaş ve geçerli dini OTORİTE olarak
Sanırım Diyanet İşleri Başkanının açıklamalarının da yeterli olduğunu düşünüyorum.

Her birimize  düşen de bu kaynakları inceleyip irdeleliyerek kendi görüşümüzü oluşturmak.

IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2012 Saat 17:58
Kıyamet konusunda benim dikkatimi çeken olay, geldiğim 2009 yılından beri İzmir ili Selçuk ilçesinin bir köyü olan ŞİRİNCE köyüne giden ana yolda bulunan evimin önünde daha çok yazın ve fakat yaz ve kış sürekli olarak Arabalar dolusu  gözlediğim Turist akınının olmasıdır.

Hatta Cumhurbaşkanımız bile oraya iki kez ziyaret etmiştir.

Buna pek  çok şaşırıyordum.

Elbette bu tanınmışlık ve ziyaretler için dünya capında yoğun bir reklamın bulunması olabilir.. Çünkü dağ başında eski bir rum köyü olan Şirince köklü bir Klisenin bulunuşu bir ilgisi olabillir.. Acaba diyordum Hazreti Meryem'in "gerçek" mezarı bu kilisede de onun için mi bu yoğun ziyaret..  mahiyetini tam olarak bilmiyorum.. ancak 21 aralıktan sonra eğer imkan olursa ki bunun büyük bir olasılık olacağını düşünüyorum.. araştırmacılar bunun nedenini öğrenecekler galiba.

Ancak şu açık gibi görünüyor, kıyamet dünyada kopmasa bile şirincede kopacak!
Eğer küçük bir köye dünyanın insanı gelmeye çalışırsa...

Bu bir reklam mı idi ?

Bu bir propaganda mı idi ?

Bu bir büyük bir ticaret ve siyasetin parçası mı idi ?

Bileceğiz.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 18-Aralık-2012 Saat 18:00
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2013 Saat 17:45
Hakiki Kıyamet kopmadı.. fakat çok kopye kıyametler koptu, kopuyor ve kopacak.
Kıyamet yani "kıyam" et ayağa kalk demek ayağa kalk suçlu demek.
Yalan söyleyenler ayağa kalkın.
Yanlış yapanlar ayağa kalkın.
Tembeller ayağa kalkın.
Benciller ayağa kalkın.
Hakk, deyip hakkın kökünü görmeyenler  ve temelini görmeyen ayağa kalkın.
Hakk, deyip hakızlık ve hırsızlık  yaparak hakk yiyenler ayağa kalkın.
Yalancının birinin evi yanmadığı halde yandı demiş..
gitmiş bakmışlar yanmamış.
Yine bir gün evim yandı diye bağırmış
gitmiş bakmışlar evi yanmamış.
Yine bir gün evim yandı diye bağırmış
gitmiş bakmışlar yanmamış evi.
Bir gün gerçekten evi yanmış ve bağırmış
kimse inanıp yardımına gitmemiş
ve adam evinden olmuş.
Bu gün herkesin içinde oturduğu bir kozası
bulunduğuna dair yazı yazdım.
Can kafesinde yerleşen ben sesinin
söylediği yalanlara kendi de inanır hale geldiğinde
evin yanmış demektir.

21 Aralıkta kıyamet var diyenler acaba bu yalanı kaç kere söylediler ?

Biz kurtulumadığımız alışkanlıklar ve yakamızı bırakmayan koşullanmalar için günde kaç kez kendimize yalan söylüyoruz ?

Kedi hep dört  teker  üstüne düşer..
ön tekerler sıdk ve-ya  kizb..
arka tekerler sekavet ya - da  saadet..
Ön teker nereye giderse arka teker de oraya gider..
Allah bizim ve sizin  akibetimizi ve ahiretemizi iyi ve güzel etsin.
Amin.

Osmanziya
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma