Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: DAVA nedir ? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2601

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: DAVA nedir ?
    Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2017 Saat 14:08

DAVA-YI HAMD

Dava-yı hamd peşinde koşma..
Rıza-ı İlahiye ara..
kendini.. çevreni ve dünyayı kurtarman
İla-yı Kelimetullahdır
ki bu yolda sena istikamet verecek
dua-yı hüdâyı unutma...

Ancak bunun için davayı, rızayı, ilayı, duayı tanımalı ve bilmelisin. Bu ömür bunları aramak ve bulmak için koştum ve sonunda Fatiha-i Şerife ANA HATLARINI buldum.. buna ANAHTAR adını veriyorum.. bu anahtar ile insanın.. evrenin.. kur'anın ve nebinin kilitlerini açtım.. bir ömürde burada tablolar ile yayımladım.. lakin bu güne kadar bir yansıma alamadı.. geri tepki bulamadım.

Fakat bu sürede öğrendim ki bir derece ANLATIMI öğreniyor, kullanıyor ve yararlanıyoruz lakin ANLAM zorlu bir KİLİTTİR.. ANLAMA ise bu kilidin bir anahtarı.

Kitle ve kütle kilitlidir.. kuvvet ise anahtardır. Hareket ya da sailiyet ya da nailiyet şeklinde görünen yönelimin ve yaklaşımın "kapıları ZAHİREN açık görünürken hakikaten kapılıdır".. bunu açmak için vaz'edilen "ENE'nin kendisi de bir tılsım-ı müşkülküşâdır".. diyor İmamı Nursi.. 30 . söz ene ve zerre risalesinde. Ene ve zerre'ye dair bir elif ve bir noktada..

Önce bu ene büyüsünü çözmek sonra zümre gizemini ve sırrını açmak gerekmektedir. Bundan sonra da sıra hücre ve zerreye gelir.. lakin uygarlık bu işe tersinden başladı.. zerre ve hücreyi açtığını.. eneyi ve zümreyi açabileceğini sonuyor.. ne yapalım.. deneme yapılmadan yanlış edemezsin.. yanlış etmeden de doğruyu öğrenemezsin.. ancak yapılan çalışmalarla yanlışımızı değiştirme ve düzeltme imkanı elde edeceğiz.

Dili daha iyi tanıyacağız.. dili tanıdıkça dünyanın zerre ve hücresi.. dinin ene ve zümresi daha iyi açılacak diye düşünüyorum.

Bilgi.. sevgi ve sağlıcakla kalınız.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 27-Nisan-2017 Saat 14:52
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2601

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2017 Saat 14:35
güzellik ve iyilik.. sağlıklı bir buyruktur; sevgi ve saygı doğrurur.. bu aynı zamanda çıkar ve yarardır.. çıkar ve yarar doğru ve sağlam bir bilgiyle elde edilir.. SAĞLAM BİLGİ HEM GERÇEKTİR HEM DOĞRUDUR sağlam ve sağlıklı bilgi ve buyruk ise minnet (övgü) müdare (ödgü) doğurur.. böylece sevgi ve sagı.. övgü ve ödgü.. giderek bağlanma ve güvenme içeren imana ve inanca.. bu da TANRI'ya tapınmaya götürür.. peki TANRI kimdir ve tapınma nedir ? İşte bu soruları yanıtlarını aramaya başladığında gereksinimin arayışa.. krallık yönelimin yaklaşıma.. köleliğin yakalayışa ve kulluğun yakınlaşmaya başlamış demektir.

İyilik ve güzellik davası.. sevgi ve saygı ibadet ve tapınması.. çıkar ve yarar istianesi ve ilası.. doğruluk ve gerçeklik hüdası.. birini TESLİMİYET diğerine de İSLAMİYET diyoruz.. öyle ise hamd davası.. ibadet velayeti.. istiane risaleti ve hüda duası.. bizim insanı var oluşumuz .. beşeriyetin yapısından çıkan medeniyetin inşa ettiği insaniyetin.. insaniyet-i kübra olan islamiyete gidişte.. çektiği dertler ve çiler.. uğradığı elemler ve yoksunluklar.. ve içinde bulunduğumuz kan ve gözyaşıdır.. ve bizler bunları azaltmek ve gidermek için uygarlığın iyiliklerini kötülüklerini gidermek üzere çoğaltmalı.. artırmalı.. arıtmalıyız.. korumalı ve kurtarmalıyız.. kısa SÜRDÜRÜLEBİLİR bir UYGARLIK bizim hedefimiz olmalıdır.   

Düzenleyen osmanziya - 27-Nisan-2017 Saat 14:51
IP
mustafa
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 81

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Irtibar :0

Alıntı mustafa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2017 Saat 19:14
KURTULUŞ..

Ankara bir semt adı.. Cebeci semtinin Anara Hukuku Fakültesine yakın kısmına bu ad verilirdi.. kurt-ulu olarak olarak alırsan ulu bir kurt olur ki bu bize ERGENEKON'u hatırlatır.. ki bu isim yakın geçmişimizin gösterdiği gibi bir milletin sevidiği isimlerle.. hatta TANRI adı ile KURTARICI adı ile ona tuzak kurulduğunu hatırlatır.. ve TANRI tuzakların en sofistikesi ve spesifiği olan DİL ile tuzak kurmuş ve bunu dünyanın ve dilin üzerine serpmiştirmiştir..

Uyarmadınız denilmesin diye de bunu da haber vermiştir. Meker... seker.. teker.. diye de bunu biz şerh ettik.. ülflet ve ünsiyetimiz altındaki GIŞAVE ile gaflet ve gabavetimiz altındaki HUDA'yı kitabının daha ilk sayfasında haber veriyor..

Gelelim.. RASUL'üne o ne diyor;

Helekennasü illa el-alimüne...
Helekelalimune illa el-amilune..
Helekelamilune illa el-muhlisine..
Velmuhlisine a'la hatarin a'zîm..

nas helak oldu ancak alimler kurtuldu
Alimler helak oldu ancak amiller kurtuldu
Amiller helak oldu ancak ihlaslılar kurtuldu
İhlaslılarda büyük bir HATAR üzerindedirler.

Bir başka İHLAS hadisi var ki bu yanımda değil.. bu bundan daha dehşetli.. İHLAK olma noktasında adeta umutsuzluk veriyor. Helak olmak ile Halas olmak arasındaki sırr.. ince mi ince.. ilimden ve emelden ve amelden dahi ince bir inci.. birinci de mi yoksa sonuncu incide mi bilenmez.

Ancak bu hadisin sonunda bana uy ve kitabı uygula kurtulursun diye Allahın son elçisi Hz. Muhammed Mustafa A.S.M.

Şimdi biz bu konuda gideceğimiz yolları biraz daha açın bir çalışma yaptım aşağıdaka tablolarda;

20170427_191145_KURTULUS.rar

Bu tabloların sonuncusunun resmini aşağıya yapıştırdım.
Tabi bunu iyi anlamak için yukarıdaki sıkıştırılmiş dosya içinde bundan evvelki 26 tabloyu izlemeniz lazım.

Korkmayın anlarsınız.. sadece versiyon sırasıyla dikkatli bir şekilde izleyeceksiniz.

Düzenleyen mustafa - 27-Nisan-2017 Saat 19:17
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03