Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: yeni gelenler ho? geldiniz...(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3249

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Konu: yeni gelenler ho? geldiniz...
    Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2010 Saat 18:30

Merhaba,

Son günlerde foruma giren arkada?laryn sayylary artty...
Yeni üyelerimiz oldu.. Hatta bazylaryny hiç tanymyyorum.
Hepsine bu vesile ile ho? gelmi?ler diyorum.

Konularyn soyut ve anlatymyn a?yr oldu?unu dü?ündükçe bir taraftan gelenlere di?e dokunu? bir  söz ve edebiyat ikramy yapamamanyn mahcubuyeti di?er taraftan bu soyutlu?un kurulu?u  va a?yrlyl?yn çekilmezli?i gelenleri bir süre sonra kaçyraca?y endi?esi kar?ysynda anla?ylabilir ve keyifli bir anlatymy nasyl sunmaly tasasy çekmeye ba?ladym.

Ciddi bir anlatymda bile araya bir latifeli nükte yerle?tirmeyince insanlaryn uykusu gelir.
Çünkü insan gülen bir varlyktyr. Ynsanlary güldürmek için yeteri kadar dizi ve filim var deyip bu i?ten syyrylmak istemiyorum. Bu gün mesleki sitede bir söz okudum ve güldüm...
"Aldy?yn abdest, ürküttü?ün kurba?aya de?mez" Yani hak  bir i? yapaca?ym diye pek çok hakikat kaybyna razy olmak ve bir kar görece?im diye çok zarara girmemenin gerekçesini ifade ediyor bir deyim. ?imdi abdestleri   da?daki derede de?il evdeki çe?melerde alyyoruz ve deyim de bu suretle demode olmu? bir deyim fakat bana ?unu anlatty ki soyut konulary anlataca?ym diye somut, belli ve anla?ylyr olmaktan uzakla?mak do?ru ve yararly bir i? de?ildir.

O zaman anlatymda soyut konulardan ba?ka  somut konulara yer vermeliyim.

Yer vermeliyim  ki okuyanlarda konu?maya katylsyn ve anlatymym monolog olmaktan kurtulsun.

Kurtulsun dedim amma zaman bitti.. sanyrym yazy somut bi?i oldu.. Yn?aallah gerisi gelir.

Kalyn sa?lycakla

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03