Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: bilgi ve buyruk Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1575

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: bilgi ve buyruk
    Gönderim Zamanı: 23-Mart-2021 Saat 08:24

 

BİLGİ  VE  BUYRUK

 

Doğunun ve batının keşistiği bu ÜLKE.. geçmişin ve geleceğin kavşaklaştığı bu ULUS.. irandan yunanistana.. iraktan israile kadar tüm HALKLARIN genetik kodlarına ve kültürel modlarına işlenmiş işlenmiş insanlığı ve onun büyüğü olan islamlığı eninde sonunda ortaya koyacaktır.. ancak bu potansiyeli ortaya çıkarmak için her birimizin çalışma ve üretme ve başarma sürecini sonuçlandırmak ve muvaffası olmak gerekiyor. Muvaffak olmanın cezası münafıklıktır.

 

 

İnsanlar  zulme ve ısrafa haksızlığa dile getirme MUHALEFETİNDE bu arızaların giderilmesi hedeflerinde  mutabık olamayabilir.. zayıflıklarının  kurbanı olabilir.. insan gücü ele geçirdiğinde insanlığın gereği olan iktisad ve adaleti tamamiyle ve kemaliyle sağlayamaz. İKTİDARINDA  gücünün zebunu olur ve kuvvetin gereğini icra eder.. patron servetinin hürriyetini suistimal edip ve işçi emeğinin hakkını kötüye kullanabilir. Fakat yaratılıştan ve doğuştan verilen insaniyet istikametinde ve İslamiyet hidayetinde muvaffak olamayanlar otomatikman MÜNAFIK olacaklardır.

 

 

Mustafa Kemalle yedi düvele (devlete) KARŞI başlatılmış DONANIM inkalabını Çağdaş Türkiye CUMHURİYETİ ile başararak ATATÜRK ünvanını almıştır.  Said Nursî ise  yedi millete (kültüre) KARŞI başlatılmış YAZILIM değişimini RNK ile başararak IMAM makamını kazanarak bizi geleceğe hazırlamıştır.

 

 

Bu iki zatın kültürümüze kazandırdığı olanak ve fırsatların INÖNÜ, MENDERES, DEMİREL, ÖZAL ve ERDOĞAN tarafından ileriye götürülen ANA ÇİZGİLER olduğunun anlaşılmaması için bizim KARŞILAMA ve KARŞILAŞTIRMA makenizmamızın bozulmuş olması gerekir.

 

 

Dünyanın gidişatının ana akımlarını okumadan ve onlardan habersiz diliyle mukabele ve düşüncesiyle mukayese etme yeteneği bitenlerin işaretler ve delaletlerde diri öğrenme ve canlı düşünme becerisi de kalmayacaktır. Onlar günlük dilin düz yazısıyla yapılan reklam ve propagandalarındaki  ezberlerin  perdesini aşamayacaktır. Bu insanlık yeteneğini ve İslamlık becerisini ortaya çıkaran Mustafa Kemal ve İmama Nursi.. "TÜRK" olmasalar bile .. bu ülke ve bu ulusun içinde İNSANLIK ve İSLAMLIK için yüksek hizmetlerini vermişlerdir.

 

 

Bu şuuru usulü ve imanı yitirenler ise çıkarının kökü hıfzı hayatın perdelemesiyle ve yaranının  temeli hırsı hayat gerekçesiyle dil ve dini.. emek ve hürriyeti.. barışı ve insaniyeti.. bu ORTAK insani DEĞERLERİ,  partilerin emellerine alet ve paravana olup ideolojilerinin arzularına paratoner ve borazan olabilirler. Ancak sonuçta sorunların esası girmeyen ve çözümlerin aslını bilmeyen her KARŞIT ses birbirini yıkarak.. GLOBAL kültürün gizli işgaline ve KÜRESEL efendilerin fark edilmez oyunlarına ister istemez kapılacaklardır. Oysa YBA ne global ne lokal GLOKAL bir çözüm sunuyor.. bunun dışında kısa ve orta vadeli ekonomik ve politik hedeflerden sıyrılarak uzun vadeli sosyo-kültürel bir GAYE’ye soyunuyor. Nitekim bu gün COVİD aşısını yaptırmak zorunda kaldım.. yararına inanmadan.. YBA tanıtımını temin için toplu taşım ve alışveriş ve sosyal erişim olanaklarını erişmek zorunda olduğum için.

 

 

YBA ile angaje olanlar  şu veya bu ülkenin ekonomi-politik başarısından ziyade dil ve din ile emek ve hürriyet gibi ortak İNSANI değerlerinin sağlanması ve korunması için partiler ve ideolojilerce alet edilmesinin önlenmesi gerekmektedir. Bu da  bilgi toplumu ve hukuk devleti ülküsünün, ülkeler ve uluslar için küresel bir gelecek olduğu bilinciyle her birimiz üzerimize düşen sorunların çözümü için mal ve hizmet sunulmalı ve  çalışmalı.. çalışmayla yetinilmeden kimlik ve kişiliğine uygun sorunlara çözümler serilmeli ve üretilmeli.. çalışma ve üretme sürecinin doğal sonucu olana başarıyı biiznillah yakalamalıdır.

 

Fakat İNSANLIK için iki kelimeyi bir araya getirip bir cümle meydana koyamayanlar çalışmaya.. üretmeye ve başarmaya girişemez, partilerin borazanı olmayı sürdürür. Toplumsal iktidar ya da muhalefete angaje olmak.. ulusal sola ve sağa adanmak ve küresel efendilere âmâde olmak bireyselliğini.. başkalığını.. başatlığını ve başkanlığını ortaya koymaktan   kolaydır çünkü…

 

Kültürüne ve özellikle  özgünlük ve özgelikle  diline ve dinine sahip çık.. bunun için siyasal parti kurman gerekmez.. böyle kurulan partiler.. kültürün içindeki hatta dışındaki başka dillere ve dinlere düşmanlik en azindan husumet anlamına gelir.

Her birimiz, dilimiz, dinimiz, emeğimiz, hürriyetimiz, barışımız ve insanlığımız olan ortak değerlerimiz için çalışacağız, gayret bizden Tevfik Allah azze ve celle den.

OSMANZİYA 23.03.2021

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk