Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: mumkunat Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2721

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: mumkunat
    Gönderim Zamanı: 25-Mart-2022 Saat 08:08

MÜMKÜNAT

Güçlü beyinler fikirleri tartışır,
Vasat beyinler olayları tartışır,
Zayıf beyinler insanları.
| Sokrates |

Paylaşımdaki sözü bir kaç yerde okumuştum.. ancak kaynağını bilmiyordum.. malum önemli sözleri değerli kişilere yapıştırma alışkanlığı var.. Face de bilimsel kaynak yaklaşımı aranmıyor.. Anonim ve değerleri sözlerinde çoğu zaman kaynağı bilinmez.. ancak bu savın neden böyle olduğuna dair de bir açıklaması ya da gerekçesi ya da kanıtı bulunmalı diye düşünüyorum. Fakat bu konuda ne kadar önemli ve değerli analizler yapılırsa yapılsın bu söz ANONİM olmayacak kadar AVAMİ olmadığını da düşünüyorum. Öyle ise bu sözün kaynağını aramak ve söyleyeni de bulmak gerekir. İnşaallah bir gün rastlarım. Bu vesile ile şunu açıklamayı gerekli gördüm; KİŞİLERLE ilgilenen günlük dil.. OLAYLARLA ilgilenen bilimsel bilgi.. FİKİRLERLE (olgularla) ilgilenende felsefi bilgi.. söz konusu olduğunda olur var sayıyorum. Dini bilgi ise "AD"larla ilgilenir.

Yattım uyuyamadım kalktım yazdım face de gece gece:
Mumkunati olmaz çalismadan üretmenin..
Mümkunati bulunmaz uretmeden başarmanin..
Mümkunatı olur mu düşünmeden kazanmanin..
Mümkunati bulunur mu kazanmadan kurtulmanin..
Acaba ne kazanmaliyiź hiç düşündunuz mü ?
yazısıyla paylaştım t=mumkunat tablomu..
Sabah değerli bir kardeşimin yazısıyla ve resmiyle uyandım:
Ayşe AŞKIN dedi ki: “olanı kutsa.. geleni ağırla.. arafta kalma.."
Dün akşam çalıştığım 50 ye yakın dosyayı nasıl paylaşacağımı düşündüm..
onu düşünürken bu sabah elliye yakın TEMKIN dizinini oluşturdum.

Hadiseye böylece HABER ederken hakikatın HİKAYESİNİ nasıl yazacağımızı düşündüğümüzde sanırım ortaya böyle İMKAN tabloları çıkacaktır. İmamı Nursi geçmiş VAKİ gelecek İMKANAT der.. sanırım İHTİMAL demek istemiştir.. tablolarda hepsi gösterilmiştir de tablolar hali hazırda okuyacak bulunmadığından muhtemelen gelecekte okunacaktır.
Sonuçta günlük dilin düz yazısından anlayacaklar içinde şunu belirterek yazıyı bitirmek istiyrum.. gençliğimizde bir ömür olanak ve imkan kavgası yaparken ne imkanın ihtimalini düşündük ne probabl’ını düşündük possible’in.. hepsinin ABLE ablasından çıktığını görecek KABİLİYETimiz ve abliyetimiz gençliğimizde bulunmuyordu amma bunu bütün KABBALİSTLER’ görmüş ve tepe tepe kullanmışlardı ve hala da kullanıyorlar.. ancak KABUL görmüş prensipleri de çiğniyorlar ya da çig çig yiyorlardı MÜMKÜNATI.. her ne üzülmeyin.. ben ELLİ yaşımda anladım imkanı ve İmamı Nursi’nin “İmkan tarafeyni mutesaviyendir” sözünü.. umarım bu tabloları inceliyerek daha erken anlarsınız.. zaten onun için yazdık ve yapdık.. ne olur kendinizi görmekten başkasını görememezlik etmediğiniz gibi başkasını düşünceleri zihninize yerleştirmekten kendiniz düşünmemezlik etmeyiniz. İkisi zarar ve hasar.
Bilgi, saygı, sevgi ve sağlıcakla kaliniz.
Osmanziya 25.03.2022 Üçyol-İZMİR

İmkanı anlatan 50 yakın dosya..

20220325_081359_MUMKUNAT.rar

Bu dosyaları inceledikten sonra imkanı anlayacaksınız ve bundan sonra asla imkan ve olanak ve possible kavgası yapmayacaksınız.. çünkü aynı zamanda mekan ve makinayı da anlayacaksınız.. Çünkü derdiniz bu hapishaneden nasıl kurtulurum olacaktır.

Düzenleyen osmanziya - 25-Mart-2022 Saat 08:16
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03