Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: solun namusu ve sagin kamusu kaldi mi _ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2699

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: solun namusu ve sagin kamusu kaldi mi _
    Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2023 Saat 18:52
Eleştirmek kolay.. bende eleştirdim..
Fakat seçim zordur.. bu zor işi de yaptım.

Herkesin seçiminin gerçekleri ve kararının gerekçeleri bulunur.
Kararı çoğu zaman yaptığımız küçük seçimlerdir.. fakat geçmiş tüm kararlarımızı ve gelecek bütün kararlarımıza ilişkin köşe başı kararıdır.

İsterseniz şu "seçim ve gerçekler ile gerekçeler ve karar" arasında YBA analiz yapalım.. fakat buna gelemezsiniz.. bunun için seçime bir gün kala kestirme bir karar verdim ve ömrümde ilk kez AÇIK OY'da bulundum.. yani reklam ve propaganda yaptım.

Bakalım ne diyeceksiniz:

Dinnur YAŞAR 26.05.2023 üÇYOL iZMİR

Sekiz yıl önce 2015 de yazmışım.. “İbre..+T, ilimden buyuk iradeden küçüktür.
GENÇ iktidar ile YAŞLI ihtiyara dikkat edin.. ilke SURET'e ikincisi ŞEKLE mübteladır..
İBRE <-- T ilimden (>) büyük, iradeden (<) küçüktür.. deneyimlediğimiz YAŞAM filminden ibret alarak yolculuğumuzu sürdürürüz.. yoldaki işaretler (göstergeler) ve hatta delaletler (görüngüler) bize verdikleri bir ibretle yol gösterici olurlar. Bunlar açık olurlar kapalı olurlar ya da bu ikisi arasında bulunurlar. Benimkiler KAPALI.. çünkü ben okuyucu ya da öğrenci aramıyorum. ÖĞRENİCİ'liğe cesaret edecek düşünenleri arıyorum ki bunları çoğu yazarlık ve öğretmenlikte israr ediyorlar. Benim gibi öğrenici olarak bana arkadaş olamıyorlar. Belki her birerlerinin kendine yeter yöntembilimleri var ve benimkine de doğal olarak gereksinim duymuyorlar. Yaklaşık ve yoğun olarak beş yıldır yazılarımı okuyan ve anlayan az da olsa bir dost ve arkadaş çevrem oldu.. görünen o ki aramızda DEĞİŞİM denen bir sıradağlar dizilmiş.. yapacağımız ve belki de hepimiz yaptığı iş.. bu sıradağları aşarak DİL ovasında buluşmak.. bundan sonrası kolay.. ancak dil ovasına eriştikten karşımıza çıkacak olan şu ki bu ovaya ulaştıktan sonra ERDOĞAN'da buluşarak mı Ergenekon'dan çıkacağız yoksa ERGENEKON'da buluşarak mı erdoğan'dan çıkacağız.. bu belli değil.. çünkü ibreler gösteriyor ki Erdoğan Ergenekonla buluştu.. ergin olan hazırdan doğan mı yoksa hazıra konan mı ? 260520215”

seçime bir gün kaldı..

Seçimin KK ile RTE arasında geçmediğine düşünen düşünmeyen havas ve avam herkes emin.
Seçim yenilik ve gelenek arasında değil..
Seçim Sol ve sağ arasında değil..
Amerikan solu ile Türkiye solu arasında..
Trump ve KK arasında
Amerikan sağı ve Türkiye sağı arasında
Biden ve RTE
Düşüne biliyor mu sun uz...
Sol solla savaşıyor..
Sağ sağla savaşıyor..
Yani artık FİKRİN NAMUSU kalmadı.
Çıkarların KAMUSU yürürlükte
Çünkü
Dünyanın çıkarı ile ülkenin yararı arasında.. bu bir YAKARI meseledir..
Dünyanın yararı ile ülkenin çıkarı arasında.. bu bir YALVARI konusudur.
HAMD sorunu ile DUA konusu arasında farkı bilmemiz için
dilimizi yüzeyden yalayarak ezbere konuşmamız yetmez.
Dilin altında dine.. dinin altındaki dünyaya da bakmak gerekiyor.
Dediklerimi anlamasanız bile bana soruyor ve güveniyorsanız.
ERDOĞAN’a oyverin..
Çünkü onun sağı var ne solu..
Ne geleneği var ne yeniliği..
Onun çıkarı ülkenin yararınadır.
Ülkenin yararı dünyanın çıkarınadır.
Çünkü bir uçta Amerika ve Öbür uçta Rusya görünüyor.
Türkiye bir ikisinin çıkarı arasında ORTADOĞNUN yani ANADOLUNUN yararı yakalaşabilirse bu hepimiz bir şans olacaktır.
Osmanziya 26.05.2023 Üçyol İZMİR

Peki seçimi nasıl yaparız..
İşte bu dosya da seçimi nasıl yaptığımızı anlatıyor ve seçimi bize bırakıyor.

Düzenleyen osmanziya - 26-Mayıs-2023 Saat 19:03
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03