Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: hedef ve gaye Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2690

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: hedef ve gaye
    Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2023 Saat 09:18

Hedef ve Gaye
Maksad ve Saik
Arzu ve Taleb
Haml ve Hükm
Samimi ve Ciddi
Safi ve Halis

Tabloya en son yukledigim KATMAN
Tablinun sol tarafı degişti sağ tarafı değişmedi.

Bembeyaz yeni bir tahtaya yazmak yerine.. yazılmış bir zemin niçin yazdım.. çünkü YBA tabloları.. böyle birbiri üzerine bindirilmiş tablolarından oluşan bir HABLO olduğu için. 2, 4, 6, 8, 16, kelimelik her bir tablo konu bittiğinde birbiri üzerinde bindirilmiş düzeyler (seviyeler, level'ler) halinde bir kavramsal tasarım ortaya çıkarır. Bir cümlede iki kelime bir sentaks (anlatım) resmi çizdiği gibi bu sentaksın ardında bir semantik (anlam) resmi bulunur. Bu resim bedenin hareleri (haleleri, auraları) gibi göze görünmez lakin zihne görünür. YBA öğrenen, kullanan, yararlanan ve böyle bu anlam sürücü ve anlatım aygıtını EDİNEN kimse bu kablolardan oluşan tabloları.. tablolardan oluşan habloları okur ve yazar. Şimdi bu tabloda sol taraftaki yukarıdaki tabloya yeni bir katman eklediğimi göreceksiniz...

HRK Hedef SVŞ ve BRŞ Gaye VST
MYL Maksad SVN ve SLDR Saik MNB
NFS Arzu AKS ve RAKS Taleb RUH
KLB Hükm KVY ve ZYF Haml AKL
KABLE Samimi ARŞ ve GLŞ Ciddi BA’DE
İBTİDA Safi KML ve FZL Halis İNTİHA

Şimdi bu tabloyu herkesin anlayabileceği bir şekilde GDDY ile uzun uzun anlatabilirim.. açıklayabilirim.. yani HAZIR açık ve seçik   SEHİL   ANLAŞILIR.. bir şekilde.. ne olacak.. insanlara kendisinin elde etmediği öğrenilmiş ve kullanılmış bir bilgi vermemiş olurum.. insanların ARAMA ve BULMA çabası göstermeden ve SORU ve YANIT emeği harcamadan ve SORUN ve ÇÖZÜM uğraşı vermeden ZORLUK ve KOLAYLIK yokuş ve inişini yaşamadan elde ettikleri ezbere BİLGİLER.. fazla bir işe yaramıyor. Hazır kazanılmış parayı harcamak gibi oluyor ve tadı ve bereketi bulunmuyor. İnsanlara giderek daha kolay ve daha hızlı.. daha çok ve daha ucuz.. mal ve hizmetler vererek bir şey kazandıklarını ve kazındırdıklarını sanıyorlar.. sonuç bu günkü gibi oluyor.. DÜNYANIN ZENGİNLERİ.. para kazandıkları DÜNYANIN YOKSULLARINI öldürmekten başka çare bulamıyorlar.. şimdi yeni bir zenginlik ve yeni bir çare arıyorlar dünyanın kralları.. artık eski kölelerine bağımlı olmadıklarını düşünüyorlar.. artık başka güç kaynakları aradılar ve buluyorlar.. insan kolu ve kas gücünü üzerine alan makineler gibi.. insan zeka ve hafıza ve mantık gücünü alan yeni makineler ve dijital yapılar buldular.. sorunlarla dolu doğal makineler onlara YÜK geliyor ve bu yükten kurtulmak istiyorlar.. peki buna karşı ne yapacaksınız.. siz ve ben.. TENBELLİK ve UYUŞUKLUK.. alışkanlık ve alışkınlık GİRDABINA düşmüşüz çıkamıyoruz.. alıştığınızı bırakmak istemiyorsunuz.. ben de alıştıklarımı bırakamıyorum.. siz orada yalnız kalıyorsunuz.. ben burada yalnız kalıyorum.. oysa YBA düşüncesini DİL haline getirdiğimizde.. durum farklı olacak.. amma siz kendinizi DENİZİN sularına KENDİNİZİ bırakmıyorsunuz.. batarım diye korkuyorsunuz.. bende size YÜZME öğretemiyorum.. sizin KABİLİYETLER denizi olan kendinizde bulunan bu YENİ dili öğrenmeye heves etmiyor.. kullanmayı merak etmiyor.. yararlanmayı meram etmiyorsunuz ve bu yüzden IŞK'ınza da bulunmuyor.. ışk olmayınca MEŞK etmiyorsunuz.. çünkü bana SES vermiyorsunuz.. oysa bir elin nesi var.. iki elin SES'i var.. büyük bir olasılıkla GEREKSİZ buluyorsunuz.. GEREKSİNİM görmüyorsunuz.. bu yüzden EREK (hedef) edinmiyorsunuz.. oysa bu tablo bize gösteriyor ve belki kanıtlıyor ki.. lütfen tablo bakın.. hedef ve saik SOL GÖRÜ.. maksad ve gaye SAĞ duyu.. tablo diyor ki saik ve hedeflerinde SAMİMİ ve CİDDİ olmayan.. maksad ve gayelerinde de SAFİ ve HALİS olamaz.. yıllardır gaye ve hedefin birbirinden ayrı olduğunu.. hedefin gereksinimden ve gayenin arayıştan kaynaklandığı.. hedefleri artırarak ve büyüterek ve genişleterek bu günkü duruma gelineceğini.. bilgi ve para artırıp servet ve şöhret elde etmenin insana bu günkü durumu kazandırdığını ve bunun KÜRESEL olarak böyle göründü gibi BİREYSEL olarakta öyle olacağını.. servet ve şöhretin ortaya koyduğu GÜCÜN insanın gözünü karartıp kendini güvenini artıracağını KATİL IDRAİL gibi saldıracağını.. geçmişte de buna benzer olaylar olduğunu.. bu diktatör adamlar dünyayı yıkarken.. direktör insanları dünyayı imara çalıştığını.. uygarlığın böyle işlediğini.. bu arada esmanın işleyerek hüsna olduğunu.. bu nedenle bu bozuk kizibten (BZK-KZB) yeni güzellikler ve iyilikler çıkartabileceğimizi ama sizin buna yanaşmadığınızı ve benimde bunu sürüyerek götürdüğümü görüyorum.. siz bana güvenmiyorsunuz.. ben de güvenilir biri olamıyorum.. ya da ben güvenilir biri olamıyorum siz bana güvenmiyorsunuz.. ikisi de olası.. sonuçta her birimiz.. elimiz kalem tutuyorsa.. DÜNYAYI KURTARACAK TANRILAR sanıyoruz kendimizi.. yarın bu ömrün hesabını vermek üzere yola düşeceğizi.. o zaman görecegiz hanyayı konyayı..

Oysa ben içerikli ve hazır bilgiler veren ve bunlardan para ve şöhret ve servet kazanan yazarlardan olmak istemiyorum.. insanları kışkırtıp savaşa birbirlerine öldürmeye gönderen.. hocalardan olmak istemiyorum.. bir yahudi SİYONİSTİ ile bir müslüman SİYONİSTİ arasında fark var mı ? bunulardan birinin ilk kitap bende birinin son kitap bende demesinin anlamı kaldı mı 3000 ya da l500 yıldan sonra..
[09:10, 15.11.2023] Mustafa BUGUCAM: dinin bittiğini hukuka intikal ettiğini ve ahlaka inkilab etmeye başlayacağını.. dilin bittiğini bilimi intikal ettiğini ve hikmete inkilab etmeye girişeceğini anlamıyorsunuz.. kendimizle boşuna cebelleşiyoruz..

osmanziya 15.11.2023 Üçkuyular İzmir
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03