Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: 13 yil once face de Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2632

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: 13 yil once face de
    Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2024 Saat 22:40
https://www.facebook.com/memories/?source=notification¬if_id=1708428586584950¬if_t=onthisday&ref=notif

En yakınlardakinden yıllar öncekilere kadar Facebook'ta biriktirdiğin anıları hatırlamaktan ve paylaşmaktan keyif alacağını umarız.

BİR SENE ÖNCE

Hayatın DÖRTGENLERİ..
Her ne kadar onlara DAİRE diyorsakta onlar aslında dörtgenler.. odalarımız.. evlerimiz.. iş yerlerimiz.. ev dairesi ile iş dairesi arasında geçen bir ömrümüz sonra kabir denilen başka bir DÖRTGENE yerleştirirler.
işte bu ömürde elde ettiklerimizi.. elde etmeye çalıştıklarımızı.. elde edeceklerimizi biraz kareye yakın DÖRTGEN'lere yerleştirdim..
Örneğin maddi olarak elde ettiklerimiz ya da ele geçirmeye çalıştıklarımız:

EV
AT
bir de manevi olarak elimizde olanlar ve olmayanlar söz konusu:
İLİM
EMEL
AMEL
İHLAS
İMAN
Belki bazılarımızın bu saydıklarımdan fazlası ya da noksanı olur ancak ortalama ve çoğunlukla bu gereksinim ve arayışlarımız doğumdan ölüme peşlerinden koştuğumuz maddi ve manvi değerler..
Yukarıda saydıklarımdan bu günün atı olan ARABA ve BAHÇE benim elimde bulunmuyor.. çok şükür ilk üçünü elde etmemi sağlayan bir İşiM'e bağlı emekliliğim bulunuyor. Saydıklarımdan manevi olanlarından ilim ve emel ve amel üçlüsü çok şükür elimde.. YBA Projesi gibi bir EMEL beni mutlu ve mutmain ediyor. Ancak ihlas ve iman henüz elimde değil.. at ve bahçe gibi..
Şimdi İMAN deyince Allah'a, Ahirete, Dine, Kur'an'a imanım olmadığı anlamında değil.. eğer İHLAS'lı bir şekilde yaşamımı noktalamazsam.. imanımı da kurtarıp kurtulmayacağımı bilmiyorum.. anlamında.
Hiç kimse ben inanıyorum.. mutlaka imanlı öleceğim KESİNLİK'e .. ya da ben inanmıyorum.. imansız öleceğim diye bir KORKU'ya kapılmasın. Hiç birimizin imanlı ölmek gibi bir GARANTİSİ bulunmaz.
Osmanziya 22.02.2023 Konak-İzmir

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03