Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: Ziya SELCUK bolunmus dunya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2632

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: Ziya SELCUK bolunmus dunya
    Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2024 Saat 02:35

Değerli Hocam, Kitabınızın 170 sayfasını kadar okudum.. ve şu bilgiyle paylaştım:

Ziya SELÇUK'un 170 sayfalık kitabının 170 sayfasını geldim.. yani üçte ikisini bitirdim.. ufak açıcı ve bilgilendirici bir kitap.. öykü değil gerçekleri dillendiriyor.. hem de bilmediğimiz çarpıcı bilgileri örneğin Dr. Ewan Cameron'un ve ünlü Freud'un kendisi kadar ünlü yeğeni Edward Beynays'ın Amerika'daki çalışmaları.. merak ediyorsanız kitapta.. Kitap doğal ve normatif ayırımı üzerine kurulmuş.. yani doğal olan ile yapay ve sanal olanların AYIRIMINA dayandırılmış.. her şey zıddı ile kaimdir.. bu diyalektik Aristo'dan beri biliniyor ancak bunun doğalını ve yapayını ayırmak ve buradan da birlik çıkarmak kolay değil. Ancak bu benim karşıtımdır diye karşındakini karşına ararsan elbette güzelce bir birlik kuramazsın. Ancak benim ile onun arasında dil ve din ile emek ve özgürlük gibi ORTAK İNSANİ DEĞERLER bulunuyor.. ben bunu savunuyorum o da bunu savunuyor.. dersek insanlıkta birleşebiliriz. Hasılı kitab ilk nazarda ve yüzeyde işe yarar görünse de sorunu çözecek kadar nesnellik ve gerçeklik taşımıyor.. bununla beraber kuramına katılmasam da çoğumuzu uyarıcı ve uyandırcı tavsiyeleri ve ögütleri bulunuyor.. yüzde yetmiş yararı olacak bir yapıt. Her ilaç gibi her yapıt her derde deva değil. Ancak bazı arızalarımız giderse bile işe yarayacaktır.
Saygılarımla.
Osmanziya 23.02.2024 Üçyol İzmir

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma