Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: ASK yapmak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2632

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ASK yapmak
    Gönderim Zamanı: 08-Mart-2024 Saat 14:32

AŞK YAPMAK

Sileyim diyorum..silemiyorum.. AŞK yapmak için.. hem iştah gerekir hemde iştiyak.. ikisi de elimizde değildir.. şehvi ve İŞTAHI bulunmuyorsa kimse bir lokmayi bile ağzina koyamak istemez.. şevki ve İŞTIYAKİ bulunmuyorsa kişi bir adim bile atmak dilemez.. mass ve maşsa dair bu ŞEHV ve SEVK.. biolojimizin enerji alan ve enerji veren yanıýla ilgilidir.. massin temasi ve şehvin mübaşereti.. maşsin ve şevkin mucavereti.. önce yemek sonra emek döngüsuyle çalisir.. yani güç olmadan iş çıkmaz.. işte güç için YEMEK iştahi.. iş için EMEK iştiyaki.. bizi AYADIMIZIN enerji alma ve ardindan enerji verme adimlaridir.. verilen iştah ve yüklenen iştiyak AYAKLARIYLA yapilan keşiklerle.. beslenme ve çogalma yasalariyla ortaya konulan sorunluluk ve geçim ile karşıla…

Kuvve-i şeheviye.. yemeden çiftleşmeye.. konuşmadan uyumaya.. kadar tum psiko somatik gereksinim ve işlem ve işletimler AŞK turlerini içine alir.

Bu yapılanlar ne sihirdir ne keramet.. el çabukluğu da değil meharet.. KERAMET bana ve size ikram edilen yani tahsis edilen KABİLİYETLER'dir. Ancak tahsis edilen bu kabiliyetlerin istikalde bir İHTİSAS meydana getirmesidir MEHARET. Bu da bizde tecelli eden Esma-i Hüsna'nın İSM-İ A'ZAM'a erişmesidir. Ancak insan ucu bucağı görünen bir OKYANUS'a atlaması da kolay değil.. bu bakımdan kimseyi kınamıyor ve suçlamıyorum. Bununla berber kendinizi ZAMAN'a teslim ederseniz ortaya çıkan süreçte YBA aslında kendi zihniniz olduğunu görecek ve o zaman bana hak vereceksiniz.

[13:28, 08.03.2024] Mustafa BUGUCAM: Dediklerimi bu düz yazıyla ifade edemedim.. lakin bu 28.ci tabloda ortaya çıkardım.. bir numaralı tablodan bu tabloya kadar beraber yapabilseydik.. hem daha isabetli olacaktı.. sonuçta her iş ÖĞRENME ve KULLANMA ve YARARLANMA süreçleri içinde işler.. ÖĞRENMENİN sorunluluğu ve sorumluluğu olur.. YARARLANMANIN yükümlülüğü ve borçluluğu olur.. peki ya ortadaki KULLANMA'nın ?

Ortadaki kullanma ise çalışma ve alışma ister.. çalışmak ve alışmak için konuya önem ve değer vermeyi gerektirir.. bu bu konuları içinler birlikte 33.tabloya geldiğimiziz durum şu olur:

sevk ile ilgil tüm tablolar bu SEVK dizini içinde.. yalından karmaşığa doğru incelerseniz kendini ve başkasını kullanmananın yollarını bulursunuz...

20240308_143154_SEVK.zip
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03