Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: sözü duymak ve söze uymak(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2716

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Konu: sözü duymak ve söze uymak
    Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2012 Saat 17:11
"Çaly?madan, yorulmadan ve üretmeden rahat ya?amak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hüviyetlerini ve daha sonrada istiklal ve istikballereni kaybederler."

Söz do?rumu mu ?
Do?ru diye dü?ünüyorum.
Söz gerçek mi ?
Gerçek diye görüyorum.
Tyrnak içinde aldy?yma göre benim sözüm  de?il
ya da özgünlü?ünü korumak için tyrnak içinde aldy?ym bir sözüm de?il.

O zaman Kimin sözü ? sorusu gündeme gelir.
Ben bu sözü bir resmi daireden  aldym.
Altyndaki imzanyn K.ATATÜRK oldu?unu tahmin edersiniz.

Do?ru ve gerçek bir  söz,  ki bu sa?lam bilgi içerir, ister ünlü birisi söylesin ister tanynmamy? bir kime ya da anonim olsun, her zaman her yerde aydynlatma gücü vardyr.

Her komik sözü Nasreddin Hoca'ya verme veya her yüksek sözü Atatürk'e mal etme ya da sevdi?i ve övdü?ü ba?ka bir büyük ki?iye ba?lamak insanlaryn e?iliminden çok DYL'e ait bir özellik oldu?unu dü?ünüyorum. Çünkü insanlar sözlerine revaç vermek için bu i?i yaparlar.  Sözün de?eri artsyn diye de bu yol tutulur.  Bu do?ru ve gerçek olan bilgileri duymak sözün ba?lanyldy?y  ki?ileri yükseltmekten ziyada  duyulan söze uyanlary ve uygulayanlary yükseltir. Yçine binip seni hedefe ula?tyrmadyktan sonra arabanyn serçe ya da mersedes olmasynyn bir de?eri yoktur.

Herkes her zaman yukarydaki söz tutma?a çok muhtaçtyr. Sanyrym bu gün ülkemizde Cumhuriyetimizin kurucusunun bu sözünü tutma?a ve uymaya e?ilimli bir nesil geldi, geliyor ve gelecek ki ülkemiz yükselmeye ba?lady, ba?lyyor ve ba?lyyacak.

Haydi bu sözün yöntembilimsel analizini yapmaya çaly?alym...

Yani çaly?alym.. yorulalym ve üretelim.

Sa?lycakla kalyn.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 06-Ocak-2012 Saat 17:21
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme