Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: insanin icigı ve cicigi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2674

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: insanin icigı ve cicigi
    Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2016 Saat 00:03
ARAMAK

ARAMA00 dizini içindeki dosyalar

20160120_000239_ARAMA00.rar

ARAMAK isimli dizinde tablolar yaptım ve bir iki tane de düz yazı bulunuyordu.. webimde yayımladım face de link verdim.. dizinin içinde m=aramak başlıklı kısa bir yazı vardı.. şimdi baktım 5 tanesi kendim girmişsem 5 tane daha ziyaret edilmiş.. 1. Günde.. demek dikkat çekmemiş bu başlık.. o zaman toplam 16 tablo vardı.. bu dizin içinde ise 65 tablo var sanırım…

Burada insanın bütün ıcığı ve cıcığı ortaya çıkartılmıştır..

İnsan bir şey bilir.. insan iki nesne bilir onu da karıştırır.. insan az şey bilir.. insan çok nesne bilir.. insan bütün kimseleri ve nesneleri bilir.. insan hiç bir şey bilmez.. Bu birbiriyle çakışan ya da çatışan YÜKLEMLERİN her birini belli bir durum için onaylayabilirsiniz. Tanrı Tanıyorsa hem her şeyi bilmeli hem hiç bir şey bilmemeli.. dünya işleri ise.. az ya da çok bir nesne ve kimse bilir.. şuhuda ilişkin konularda az nesne bilmesi ve gayba ilişkin konularda her şeyi bilmesi.. tam bir tezat görünür.. çünkü GÖRÜNMEYENİ görünenden daha çok biliyor…

Bu düşüncelerimi de çeliştirerek eleştirebilirsiniz buna rağmen sonuçta bildiklerimiz hakkında kafanız karışacaktır ve fakat buna rağmen yine inancınızı sürdürecek.. yine yaşantınıza devam ederek.. dünya ile dengenizi ve toplu ile uyumunuzu sürdürecek.. bilgiler.. çözümler.. yaşamınızı sürdürecek kadar gerçekleri ve doğruları öğreneceksiniz.. ancak buna rağmen yine.. ne kadar öğrenirseniz öğreniniz.. boşluk ve açlık.. sizi dingin bırakmayacak ve arayış gücünüz törpülenmemiş.. ya da maddi gereksinimleriniz ağırlaşmamışsa.. arayacaksınız…

Kimileri bu arayışı AŞK olarak görür.. kimileri hedef.. kimileri ihtiyaç.. kimileri gaye.. BİR EMR.. bizleri sürekli dürten ya da güden faktörler ve aktörlerle yakın ve uzak çevreniz ile.. ev ve iş halkınız ve ortaklarınızla.. bir var oluş sürecektir.. BİR HALK.. ilim ve irademizi SÜREKLEYECEKTİR..

Zaten aramıyorsanız.. bulamazsınız.. bulamazsanız olamazsınız.. olamıyorsanız.. savlar ve kanıtlar ile sorular ve yanıtlar.. merakınıza değmiyor demektir.. zaten aşk kanadınız da yoktu.. öyle ise iştah ve iştiyak ayaklarıyla YÜRÜMEYE devam edin.. enerji tüketmek iştahınızı kabartacak.. enerji üretmek iştiyakınızı tutuşturacak.. iştah ve iştiyak ayaklarıyla dünyayı eşeleyeceksiniz.. zaman zaman da yumurtlayacaksınız.. sonra gökte merak ve aşk kanatlarıyla gören kartalları görünce.. neden bende onlar gibi uçamıyorum diye hayıflanacaksınız..

Bunu da mı yapmıyorsunuz ? Ölümün kapısına hoş geldiniz.. bazıları bir gün ölür.. bazıları her gün ölür.. siz onlandansınız demeyeceğim.. siz ya da sen diye konuştuğum ikincisi tekil şahıs ben'dim..

Kırk yıldır YUMARTLAMAYA çalışıyorum.. lakin sayfamın ortasındaki büyük yumurtayı hala çatlatamadım.. atlata atlata bi hal oldum :)

Sağlıcakla kalın.

OSMANZİYA

(*)

DUYURU

Sentaks / sözdizimsel / BEYANÎ eksikliklerim VE
semantik / anlambilimsel / MAANÎ yetersizliklerim
için düz yazıdan özür dilerim.

UYARI

Düz yazı bahane.. şemalar şahane.. yazının dizinindeki tabloları izlediğinizde imgelemiş ve irdelemişte olacaksınız isterseniz.. böylece emellerine nail olacak ilmi AÇIKCA görmüş ve hatırınıza sail olacak iradeyi SEÇİKCE örmüş bulunacaksınız. fena mı ? Eğer bekayı istiyorsanız onu da arayacaksınız.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide