Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: yasanti Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2604

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: yasanti
    Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2016 Saat 06:34
bir sözcük söylendi mi üçüncüsünü ve hatta dördüncüsünü de bulurum ve elimin beş parmağını benzetirim.. ve onunla anlamları tutar kabz ederim..

burada 40 tane tablo ve dört tane düz yazı var..

20160524_062917_YASANTI.rar

Yaşantı DAVRANIŞ olmadan olmaz.. yaşantı ve davranış ile yapıp etmelerin varsa.. kurup kılmalarında dahi olacaktır ve bu durumda GÖRÜŞ ve TUTUM'ların dahi olacaktır..

İnsanbilim üzerine olan kırk yıllık çalışmalarımda dört tane yazı ve kırk tane tablo yapmışım çok mu ?

Belki kırk bin yazı ve dörtyüz bin tablom vardır..

Ulan ben bu kadar lafı nereden buluyorum.. yok arkadaşlar onlar gelip beni buluyorlar :))

Belki bir gün analitik düzlemin görsel, mantıksal ve metodik kullanımı olan yöntembilimsel analiz düşüncem DİL haline geldiğinde.. Picasso'nun tabloları gibi benim tablolarımda PARA etmeye başlayacak.. varislerim de o para ile PARADİS'leri kuracaklar.. belki tam tersine PARALEL yapı olarak suçlanıp hapislere tıkılacaklar..

Kimbilir ?

noT: Az önce yazımı face'simde yayımladım ve aşağıdaki yazıyı yazdım:
Yaşantı.. bir türlü disipiline edemediğim alan.. davranışlarımı revize ediyorum da yaşantımı bir türlü düzene sokamıyorum.. peki görüşlerimi koordine edebiliyor muyum ? Yöntembilimsel analiz sayesinde evet.. bir soru daha: tutumlarını kontrol edebiliyor muyum ? işte bunu sorma.. en az yaşantım kadar beni dinlemiyorlar.. hasılı emosyonel alan.. entellektüel alan.. motivasyonel alan.. sensual alan.. YALAN üzerine YALAN.. dolan ÜZERİNE dolan.. sensuel alandan SEKSÜEL alana.. emosynel alandan etik ve emik alana.. entellektüel alandan epistomoljik alana.. motivasyonel alandan eksistanssiyel alana kadar tüm ONTİK alanların senin basit bir yaşantın içine giremeyecek kadar geniş olduğunu gördükten sonra dediğimi yapamıyorum diye üzülme arkadaş.. git mutfağına güzel güzel bir RETORİK çorbası iç.. işine git..

Düzenleyen osmanziya - 24-Mayıs-2016 Saat 06:45
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03