Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: SESLENME Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2635

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: SESLENME
    Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2016 Saat 01:11
SESLENME

SESLENME   dizini içindeki dosyalar

20160529_011037_SESLENME.rar

Bizler su ve us ile oluşan var oluşlarız.
Su ve us, bir araya gelince "suus" olur iken şuur neden sesleniyor ? Çünkü beslenme ve sevinme programımız arasında "seslenme" programı var.

Seslenme dizini içinde dosyalar üç dizin içindeki dosyalardan ibarettir.

Ses.. seslen.. seslenme

Birinde 10 dosyaya bedel iki artı iki dört dosya..
birinde 12+2 d dosya.. birinde 20+2 dosya..
Bu dosyalar TABLO’lar.. bunları boş verin.. bunlar sizin için değil gelecek içindir.

İçinde bir de düz yazı var.. içinde de bu gün yayımladığım videoya ek yazılar.

Oturup seslenme üzerine iyi ve uzun bir DÜZ yazı hazırlayacaktım.. baş parmağım arızalı olduğundan yazamıyorum. Susamadıkça seslenirsiniz.. söylersiniz.. konuşursunuz.. gevezelik edersiniz.. susarsanız dinlersiniz.. başta kendinizi dinlersiniz.. 60 yıllık annenizi 40 yıllık eşinizi dinlersiniz.. dinleye dinleye de DİN sahibi olursunuz.. öyle bir dine girmekle dindar olunmuyor. Olsanız olsanız iyi bir kindar olursunuz.. bütün ötesi yoktur.

Yaratanı sevemiyorsanız.. peygamberi sevemiyorsanız.. müminleri sevemiyorsanız..
Bu sizin iyi bir kindar olduğunuzun alametidir.. dindar değil.

Kindarlıktan vaz geçin.. iyi bir şey değildir.. eğer din sizi kindarlıktan çıkaramamışsa iyi bilin ki güzel bir din değildir.. bırakın.. “leküm diniküm ve liyedin” sizin dininiz size.. benim dinim bana.. ayetini neden kitaptan çıkarmamışlar.. hayret ediyorum.. güçleri yetmemiştir.. yetseydi.. birliğe ve birlikteliği aykırı diye kesin kaldırırlardı.. en ucuzu.. hükümden kaldırıldı.. ilga edildi.. mülga bir ayet diyorlar.. bak yine de kurtarıyorlar.

PEYGAMLER içinde devlet kuranlar var.. hatta devlet başkanı olan peygamberlerde vardır.. son peygamberin kurduğu ya da kurduklarını sandırdıkları devletin akabinde.. her devlette olduğu gibi.. kan gövdeyi götürmüş.. cennetle müjdelenenler birbirleriyle çarpışmış.. bunlar tarafların dindar ve kindar oldukları için değil DEVLET oldukları için olan işlerdir.

Devlet öyle bir veled'dir ki tedavül-ü emval ve efkar denilen bir illete mübtela olarak evlatlarını yer.. bir validedir.. yani veledlerini yiyen tek anne ve ümme DEVLETTİR.

Eğer devletin gücü yetseydi bütün seslenmeleri dinler.. kendine düşman kim varsa yaşatmazdı.. iyi ki susanları dinleyemiyor.. amma biz konuştuğumuz için güvende değiliz.. bu bizim kutsal devletimizi için değil kutsal ya da mutsal bütün devletler içindir.. çünkü devlet demek birlik demektir.. birlik demek güç demektir.. güç demek haklı ya da haksız tüm hükümlerini zorla yürütmek demektir.. devlet eşkıya olmasın diye kurulur lakin en büyük eşkıya yine devlettir.

Otoriter ve tolaliter bir devlet.. gençliğimizde bizim de bir hülyamızdı.. rüyamızdı.. vazgeçilmez bir hayalimizdi.. despot bir baba ve tiran bir koca.. devleti gösteren en yakın örneklerimizdir. Ve ne yazık ki ben de öyle idim..

Adın çıkmasın dokuza inmez sekize derler ya.. hala öyle bir koca ve böyle bir baba görülmeyi sürdürüyor olabilirim ama öyle değilim kendini dinlediğimde yani sustuğumda.. darısı bütün baba ve kocaların başına.. ancak devlet insan olmadığından onun yaşlanıp böyle olacağını hiç düşünmeyin.

Ben neden böyleyim.. çünkü.. yaşlandım ve gücüm kalmadı.. haaaa…. Demek ki bana bu işleri yaptıran gücüm ve kuvvetim imiş.. amma önemli olan bu dönüşü güçlü iken yapmaktı.. demek kısmet değilmiş ;)

Tanrı DEVLET midir yoksa DEVLET tanrı mıdır ?
Lem yelid ve yem yuled’im dediğine göre TANRI veled değildir, sonuçta devled olamaz.

Öyle ise DEVLET olmadığı halde Tanrı’yı neden seviyorsunuz ya da Tanrı’dan korkuyorsunuz.
Tanrı sevilmez ya da korkulmaz.. TANRI sayılır ve tapılır.. kulları tarafından.
Tanrı’yı seven ya da korkan kulları değil KAPI kullarıdır.. melekler.. zerreler.. dindarlar.. kindarlar.

Bizler bu yapının kapı koluyuz.. yapıyı yaratana ve yapana taparız sapmayız.. gerçek kullarız.

Tanrı ne evrendir.. ne insandır.. ne nesnedir ne kimsedir.. Tanrı hakkında konuşan ya benzerini ve niddini söyleyip ŞİRKE düşecektir.. ya da karşıtını ve zıddını söyleyip KÜFRE düşecektir. Belki en iyi yol susup TANRI hakkında hiç konuşmamak ve susmaktır. O’nu tanıtacağım diye şirke ya da küfre girmenin alemi var mı ? İnananların birbirlerini şirk ya da küfür ile suçlamalarının bundan başka bir anlamı yok.. el elin aynası olduğundan şirke gireni küfre giren'i.. küfre gireni şirke giren'i görüyor. Çık işin içinden çıkabilirsen. Taraflar kendi kusurlarını görebilselerdi birbirlerini şirk ve küfür.. hadisçi ve kur’ancı.. sunni ve şii.. müsevi ve isevi diye başka türlü suçlayamazlardı.

Artık bundan sonra bu gibi içeriklerden söz etmem sanırım..

Susup susup seslenmeden bahs edeceğim..

Hatıra olarak ta birkaç dini tartışmayı bu yazının dosyasına ekledim.. tam verimli konuşacağım zaman bu susma kararı nereden çıktı geldi bilmiyorum.. ama insanlara doğruyu gösterme.. o konuda bilgisizlerde hazır bilgiye alışmayı doğurur.. biliyorlarsa dudak bükmeyi bağırır.. sonuçta.. seslenmeyi öğrenemezler.. yani öğrenmeyi öğrenemezler.. bende öğrenmeye öğreneceklere ada'nmış vaktimi boşu boşuna bu iki kesim uğruna harcamış olurum.

Akıllı adam a-kıllı yani kılsız değil.. kıllı bir adamdır.. kıl olduğu konuya girmez. Bende kılsız bir adam olmayı düşünmediğimden üzerime düşmeyen kılları üstüme alınmayacağım.

Üz’erim ve Üs’tüm hakkındaki seslenmeleri Us’um ve Uz’umla arayacağım.

Sağlıcakla kalın

OSMANZİYA

Sentaks / sözdizimsel / BEYANÎ eksikliklerim VE
semantik / anlambilimsel / MAANÎ yetersizliklerim
için düz yazıdan özür dilerim

NOT:
Evet, aslında benim kullandığım sistemde
cümleye, kelimeye hatta harfe de ihtiyaç yok…

http://groups.yahoo.com/group/BAKARA/
http://groups.yahoo.com/group/oku-ikra/
http://groups.yahoo.com/group/yontem-bilim/
http://groups.yahoo.com/group/insanbilim/

www.yontembilim.com
www.insan-bilim.com
www.osmanziya.com
www.mustafabugucam.com.tr

http://sites.google.com/site/yontembilim/
http://sites.google.com/site/insanilim

Düzenleyen osmanziya - 29-Mayıs-2016 Saat 12:00
IP