Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim  
Mesaj icon Konu: ben kendim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2726

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ben kendim
    Gönderim Zamanı: Dün Saat 23:33

İnsanın kendinden bahsetmesi pek hoş kaçmaz.. kendinden bahsetmenin pek iyi olmadığını Kendini Arayan Yolcu Kardeşim bilir.. bunun için o hep kendinden değil insandan bahseder

20240527_230708_IKIUC.zip

Burada 19 tane dosya bulunuyor.. sonuncusunu resim yaptım aşağıya yapıştırdım:

Bu resmi iyi enliyebilmek ve anlıyabilmek için bu dosyaları bilgisayarınızı indirmeli ve versiyon sırasıyla yalından karmaşığa doğru izlemeli ve incelemelisiniz.. imgelemek ve irdelemek suretiyle düşünmelisiniz..

bu tahayyül ve tevehhüm içeren tahayyul ve tahattur ile açılan tefekkür ve tezekkür sonucunda.. ortaya çıkan RESMİN ne olduğunu belki anlayabilirsiniz..

Bu resim ile ben kendimi ana hatlarıyla çizdim.. kendim beni mi çizdi yoksa ben kendimi mi çizdim bilmiyorum.. ancak orada sizin kendinizle ve beninizle ORTAK yanlarımı çizdiğimi sanıyorum.. eğer böyle ise kesinlikle siz de onu göreceksiniz.. çünkü kendimimin ÖZEL yanlarını İNSANIN genel ve tümel yanlarını çizdim..

Ancak tablonun en belirgin yanı insanın doğumdan düğümü yani beşikten mezara kadar olan çizgisini açık ve seçik göstermiş olmasıdır.

Düzenleyen osmanziya - Dün Saat 23:56
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2726

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 23:56
İnsanın kendinden bahsetmesi pek hoş kaçmaz.. kendinden bahsetmenin pek iyi olmadığını Kendini Arayan Yolcu Kardeşim bilir.. bunun için o hep kendinden değil insandan bahseder

Burada 19 tane dosya bulunuyor.. sonuncusunu resim yaptım aşağıya yapıştırdım:

Bu resmi iyi enliyebilmek ve anlıyabilmek için bu dosyaları bilgisayarınızı indirmeli ve versiyon sırasıyla yalından karmaşığa doğru izlemeli ve incelemelisiniz.. imgelemek ve irdelemek suretiyle düşünmelisiniz..

bu tahayyül ve tevehhüm içeren tahayyul ve tahattur ile açılan tefekkür ve tezekkür sonucunda.. ortaya çıkan RESMİN ne olduğunu belki anlayabilirsiniz..

Bu resim ile ben kendimi ana hatlarıyla çizdim.. kendim beni mi çizdi yoksa ben kendimi mi çizdim bilmiyorum.. ancak orada sizin kendinizle ve beninizle ORTAK yanlarımı çizdiğimi sanıyorum.. eğer böyle ise kesinlikle siz de onu göreceksiniz.. çünkü kendimimin ÖZEL yanlarını İNSANIN genel ve tümel yanlarını çizdim..

Ancak tablonun en belirgin yanı insanın doğumdan düğümü yani beşikten mezara kadar olan çizgisini açık ve seçik göstermiş olmasıdır.

Şu anda REFAHTA katliam bulunuyor ve bu 7 Ekimden beri SEKİZ aydır sürüyor dünya halkları ayağa kalktığı halde DEVLETLER suskun.. bir bizim DEVLETİMİZ sesleniyor.. onu yahudiler gibi gözleri kör müslümanlar ve türkler ve kürtler görmüyor.. insan olan insan bunu yapmaz.. öyle ise insanı tanımak her şeyden önemli..

Eğer bir insanı kendini tanımaz, onu bunu suçlar.. durmadan başkalarını yargılarsa bunlar vakitlerini boşa geçirmiş olurlar diye düşünüyorum.

Ancak böyle durumlar bazı insanların giderek düşmesine bazılarının giderek yükselmesine yol açar.. Bizim bu durumuzu ÇAĞDAŞ UYGARLIĞIN çöktüğünü mü gösteriyor ya da yeniden yükselişe geçmiş için iyiye gelişmeye yönelmeyi geçmemizi de tetikliyor.. biliyorum.

Ben insanlığın ve uygarlığın İYİYİ gittiğini düşünuyorum.. ancak ÜSTÜMÜZDE olan örgütler.. şirketler ve devletler pek iyiye gitmiyorlar. Şirketlerin TEKNOLOJİSİ bizi giderek doğaya yabancılaştırıyor.. devletlerin İDEOLOJİSİ giderek insanları insanlardan uzaklaştırıyor.

ÖRNEĞİN dini devlete karıştıran İSRAİL hükümeti güzel bir örnek SİYONİST ideoloji ve insanları insandan uzaklaştırmakta hiç bir farkları olmayan diğer din ve dil İDEOLOJİLERİ aynı karakterdir. Hepsi belki İSRAİL gibi ŞOVENİST değiller.. fakat aynı ruhu taşıyorlar.

Sonuçta İNSAN'ı lafızını eden kendini göstermeyen insanlar olduğu gibi MEDENİYETİN lafını eden fakat kendini göstermeyen uygarlıklarda bulunur.. bu da insanın sınavının bir parçasıdır.

Öyle ise lafı bırakıl işe başlayalım.. bu 19 tabloda hiç kendimden ve düşüncemden ve dinimden ve dilimden bahsettim.. sizde taboları inceleyen bakalım.. dilimden.. dinimden ve düşüncemden sonuçta kendi benimden bahsetmiş miyim.. inceleyin.

Saygılarımla

Osmanziya

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma