Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: kabir azabı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2755

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kabir azabı
    Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2024 Saat 00:07
Fizik ve Metafizik.. Psik ve Parapisik.. rasyonel ve irrasyonel.. reel ve irreel.. gibi kavramlar temelinde şuhuh ve gayb karşıtlığına dayanırlar. Bunun geniş capları.. bilimcilik ve dincİlik.. en genişi ise Tanrı tanırlık ve Tanrı tanımazlıktır. Bunlarla sorun çözülür mü ? Hayır sadece mantıksal tartışma yapılır. Olgusal alanda ise bilimler ve teknikler söz konusudur. Bunlarda her sorun çözülmez.. fen ve teknik bizi doğumdan alır ölüme kadar götürür. Biz rüyeti ve görmeyi cisim ve ışık ve göz ve beyin ile çözüyoruz.. ancak rüyayı ve düşü.. re'yi ve düşünceyi çözemiyoruz.. gelişen nörolojik incelemelerle öğrenmeye çalışıyoruz. Psik (ruh) ve Parapisik (ruh berisi) hakkında bilgimiz ilerleme safhasında. RUH hakkında size fazla bilgi verilmemiştir diyor. Yukarıda verdiğiniz AYET'ten çıkarsama yaparsak.. dünya ile ahiret ARASINDA bulunan alem-i berzah ve alem-i misal denilen ARALIK'taki biz UYKU ve DÜŞ ile oraya her akşam giriyor ve altı saatlik bir yolculukten sonra saban uyanıyor. Bilim REM uykuları dediği çok kısa dönemlerde gerçekleştiğini söylüyorlar. Kur'an-ı Mu'ciz-ül-Beyan'ın dediklerini bakılır bütün RUHLAR tek bir ruh halinde bir HAYAT-I SARİYE'nin aynası olarak görülebilir.. tek tek ruhlar halinde olarak benlik şeklinde bulunabiliriz. Diğer Kitabdan RUH taraftan ÜFLENEN bir var oluş olarak ortaya çıkan bir HABER bulunuyor. Daha hemen kitabın başında ve ilk sayfasında biz onlar kalblerini ve kulaklarını mühürledik (HATEM) ve gözlerine de gışave (perde) çektik diyor.. kafirler için. İnsanların kafirleri ve müslamanların münafıklarının marazı ve kizbi bulunuyor. Bir müslümanın ilmeyakin olan imanını aynel yakin ve hakkayakin derecesinde ilim ve ibadetinde ilerlemesinin gerektiğini ve öyle armuş piş agzıma düş sonuçların yorulmadan çıkmayacağı belli. Kaldi bu sonuçlar artık böyle benim gibi yetersiz bilgileri bulunanların tartışmaları değil konuyla ilgili müslüman olsun olmasın bilim adamlarının çalışma ve araştırma ve tartışmalarıyla açığa çıkacak bir konu.. belki yapılıyor ve bizim haberimiz olmuyor. Diğer taraftan yerli ve yabancı teozofinin yani tarikatın deneyimleri ve bunları gözleyen kimseler (tanıklar) bulunuyor. Ancak benim daha önceden dikkatimi çeken ve verdiğiniz ayetten anladığım şu ki: Öldükten SONRA kıyamet ve sonrası mahşer ve mizan ve mahkeme olaylarından ÖNCE.. hepimiz küçük uykuda küçük bir rüya görüyorsak.. büyük uyku olan ölümde ise BÜYÜK bir RÜYA görüyoruz. İmamı Nursi Mektubatın başında beş katman HAYAT MERTEBELERİ olarak açıklıyor. Kabirdekilerin BÜYÜK rüyasından başka.. Şehidlerin katmanı.. altta (yerde) Hızır ve İlyas aleyhisselamların ve üstte (Gökte) İdris ve İsa aleyhisselamların yaşam katmanı bulunuyor. Toplarsak   1 Bizim yaşadığmız katman.. 2 Sıradan ölümlerin katmanı 3 şehidlerin katmanı.. 4 Hızır aleyhisselamın katmanı.. 5. İdris aleyhisselamın katmanı katmanı.. olmak üzere beş ayrı sıralanma söz konusu olabilir. Dini konular İNANÇ konularıdır.. İMAN teklife ve AMEL külfete açık mesuliyet ve mesaildir. Bütün bunlar bir ARAŞTIRMA VE SORGULAMA konusudurlar. İman konuları inanılarak yerinde bırakılacak bir mevzu değil. Artık bireysel açıklamalardan ve araştırmalardan bilimsel ve kamusal incelemeler gerekmektedir. Fakat islam dünya 7 ekim DEPREMİNDE kendi can derdinde bunlara zaman ve imkan bulamıyor. İcmali imandan tahkiki imana ve özet inançtan ayrıntılı inanca geçenler bunları zaten kitaplarından yazmışlar ve yazacaklardır. Ancak DİNİN KAPALI OLAN TEKLİFİNİ bozmayacak şekilde yapacaklardır. TARİKAT dünyaya ilişkin tasarrufa geçerse zaten dünya ve hükümet ona izin vermez. Şunda da bu dünya kurtulamaz.. seks ticareti ve din ticareti.. çünkü maddemiz seks manamız din ister.. buna ilişkin gayrı meşru yolları kapamakta devletin işi değil halkın işidir. TEKNOLOJİ insana giderek doğaya yabancılaştırıyor ve ideoloji insan insandan uzaklaştırıyorsa.. bizim gündemimiz bu iki sorun olmalı.. iktisad ve adalet iki büyük ameli saliha ile ısraf ve zulum haksızlıklarından uzaklaşırsak HAK biz yaklaşacak ve hakikatı daha kolay bulacağız.. Her şey KİTAB'da yazmaz.. kainat ve insan ve bunları inceleyen ilimlerde diğer iki kitabdır. Fakat tüm bu üç kitapta her birimizin içindedir.. bu içimizdeki bazen Musa ve bazen İsa KOPYELERİ olarak açılırlar ve zaten hepimiz yani her birimizin doğum ve ölüm arasındaki OLANAĞI âdem aleyhisselamın KOPYESİ değilmi yiz.. işte bu kopyenin ve olanağın bir ruh olup olmadığı YAPAY ZEKA çalışmaları ile belli olacak.. YBA çalışmalarım ile İNSAN'ı yapılandırdım.. buradan İSLAM'ı çıkarmaya çalışıyorum. Gelecek biiznillah İnsana KAN ve İslama CAN verecek mi yoksa veremeyecek mi merak ediyorum. Cinlerin A projesinden ve beşerin B projesinden sonra Yaşam 3.0 ve İnsanlık 2.0 projesiyle ÜÇÜNCÜ bir TÜR ortaya çıkar mı bilmiyorum.. ancak DECCAL acele ediyor. Bize de dikkatli olmak gerekiyor. Burada sadece geleceği ve olanakları ve düşüncelerimi dillendirdim.. GERÇEĞİ değil.. Doğrusunu Allah Bilir. Saygılarımla. Osmanziya 25.01.2024
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide