Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: kartal model Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2699

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kartal model
    Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 23:25
BKARTAL MODELİ

KMODEL dizisi içindeki dosyalar

20161016_232656_SEYIRCI.rar

B u güne kadar insan kartalını iştah ve iştiyak ayakları ile aşk ve merak kanatları
olarak modeller ve bunu "iştah ve iştiyak ile aşk ve merak" dörtlüsünü şu diyağramla gösterirdim.

İŞTAH ------ ayaklar ------ İŞTİYAK

---------- İNSAN ----------

AŞK ------ kanatlar ------ MERAK

Dün akşam SEYİRCİ mesajlı bir yazım üzerine bir kardeşimizle uyanma ve uyuma ile utanma ve utanmama bağlantısını inceleye çalışırken vakitin geç olmasıyla çalışmayı sonraya bıraktık.. lakin ben yazı linkinde olan otuzdan fazla dosyalardan ve telefonumda bulunan on taneyi yakın çalışmalardan sonra yukarıdaki on yıllık modelimi değiştirdim..
Şu YENİ suretini aldı.

----- İŞTİYAK -----

-----   İŞTAH -----

-----   İnsan ------

----- AŞK -------

-----   MERAK -----

ve bu tasarıma KARTAL MODEL'i adını verdim..
Hem Kartal semtinde olmam hem şah-KUŞ modeli olması nedeniyle bu adı uygun buldum.

Bu model insanın ayadının tasarufunu iştah ve iştiyakını içeren bir vucud...
insanını fuadının tasadduru ile aşkve merakı içeren bir vicdan.. haline geliyor.

Şimdi bu anahatlarını verdiğim modelin anlatım şemaları bile şu anda en kırk tane.. bunu düz yazıya çevirmeye kalksak bu çalışma en az dört yüz tablo eder.. sanırım o arkadaşımla çalışsa idim.. bu tabloları bu hızda yapamazdım.. zaten o da bir süre sonra sıkılacak ve ayrılacaktı..

Buna rağmen kendi içimde bulanan ya da siber uzayda kalacak kalan 4000 tabloluk çalışmayı.. bir arkadaşıma yöntembilime öğretmeye ilişkin dört tablo çalışmadan daha önemsiz görürüm.

Ancak ne yazık ki onlar bu çalışmaların önemini ve değerini bilmediklerini için çalışmalarımızda süreklilik ve devam bulamıyorum. Demek ki daha zamanı gelmemiş diyorum.

Zamanı gelince.. insan insanı merak edince.. insan kendini tecessüs edince.. kendi inceliklerine girince ve duyarlılıklara dalınca.. bu tabloların da önemi ve değeri artacak.
İnsanlar şimdilik evreni ve kendilerini kullanmada işe yarayacak matematik temelli fizik kimya ve bioloji.. evren ilimlerini.. yine matematik temelli psikoloji sosyoloji ve linguistik temelli insan ilimlerini öğremekle meşguler ve sorunlarına bunlarla çözüm buluyor. Yöntembilimin öğrenilmesini.. kullanılmasını ve yararlanılmasını ve sonunda öğretilerek yaygınlaştırılmasını sağlayacak ÖNEM ve DEĞER.. nemli yaşlarımız ve yıllarımız.. ve kuru eğerlerimiz ve eğrilerimiz   arasına kalıyor..

Sağlıcakla kalın

osmanziya

(bende başka bir yanlış yaparak yöntembilim kitabını yazmaya hala yoğunlaşamıyorum)

Sağlıcakla kalın.

Osmanziya

OSMANZİYA

Sentaks / sözdizimsel / BEYANÎ eksikliklerim VE
semantik / anlambilimsel / MAANÎ yetersizliklerim
için düz yazıdan özür dilerim

Düzenleyen osmanziya - 16-Ekim-2016 Saat 23:27
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme