Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: memleketim.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2722

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: memleketim..
    Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2023 Saat 19:48

Her yer gibi MEMLEKETİM'in ayakta kalan yapılarından Niğde Kalesi ve Niğde Saat kulesi.. ancak her yerde olduğu gibi yepyeni gökdelenler olduğu gibi böyle yıkılan yapılar da bulunuyor:

Bu resim 500 KB jpeg.. 1 ya da 5 MB olan png ve gif olanı da bulunuyor. hacminde.. yapıların hacmi bulunur resim gibi.. yapılar.. binalar.. hanlar.. structur'ler building edilirken yani inşası yapılırken sonsuzu dek değil belirli bir süre içinde yapılır.. konutlar içinde konutlardan biraz daha fazla yaşar..

Dört yapı saptadım.. bina.. şecere (ağaç).. insan.. kitab..

bir de bunları nakil vasıtalarını da eklemeliyim.. merkebler (deve, at, eşşek, mercedes, BMV.. bu benin YBA arabama benzer.. çünkü simgesi + dır) otomobiller.. gemiler (SEFİNE) uçaklar ve nihayet uzay araçları.

YAPILAR

Binalar
Agaçlar
Araçlar
Kitaplar
İnsanlar

Eşyaların yapıları ESKİR.. aynı zamanda bunların birimleri olan ATOMLARIN da YARILANMA ÖMÜRLERİ bulunur.
Yani bir alt atoma.. atomlarda atom altı parçacıklırına radyasyonla yani enerji vererek parçalanırlar yani ölürler.. en uzun ömürlü olan sanırım nötron.. o da 35 milyarda daha alt parçacıklara bozunuyorlar..sonuçta kuraklar denilen bileşenler.. madde parçacıkları ve kuvvet parçacıklar.. hepsi un ufak oluyorlar, parçalanıyorlar ve dağılıyorlar ve YOK oluyorlar mı ?

İşte burada insanın SINAVI başlıyor..

YAPILARIN yok olduğunu ya da olmadığını hiç saptayabiliyorlar mı ?

işte size bu soruyu çözebileceğiniz bir denklem sunuyorum.. az önce yol arkadaşımla birlikte çalışıyorduk ...

Düzenleyen osmanziya - 04-Eylül-2023 Saat 19:51
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2722

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2023 Saat 20:10

insan beşinci yapı...