Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: ilim.. kelime.. isim.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2699

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ilim.. kelime.. isim..
    Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2023 Saat 08:22
ilim..
kelime..
isim..

Bu üç sözcük üzerine herkes bir anlatım yapabilir.
Türkçe bilen herkes bu sözcüklerin ve kelimelerin anlamlarını bilir. Orta kültür düzeyinde bulunan ve kendini ifade edebilen bir kimse bunların her birini BAŞLIK yaparak herkesin anlayabileceği bir anlatımda bulunabilir.

Ancak

anlatım..
anlama..
anlam..

bu kadar kolay bir değildir. Bu anlam, anlama ve anlatım dünyanın en zor üç işidir desem mübalağa olmaz. Bu üçüne

dünya
dil
din

deyip

anlatım dünyadır
anlama dildir
anlam dindir

demiş olsaydım, anlatımım biraz daha açık olurdu.

öyle ise bunu biraz daha genişletelim:

ilim, anlatımdır.. anlatım dünyadır.
kelime, anlamadır, anlama dildir.
isim, anlamdır, anlam dindir.

Acaba ben şunu mu demek istedim;

ilim=anlatım=dünya
kelime=anlama=dil
isim=anlam=din

Hayır!

Öyle ise anlaşılıyor ki günlük dilin düz yazısı (GDDY) ise dil, din, dünya, insan, felsefe, hikmet, bilim, hukuk, ticaret, siyaset, teknoloji, ideoloji, millet, devlet, kültür, medeniyet gibi TERİMLERİ anlamak ve anlatmak zordur.. bu KONULARIN her biri üzerine binlerce kitap yazılmış olup her biri içinde birer FAKÜLTE kurulmuştur.

Terim
Konu
Fakülte

Buna rağmen BU   kültürden ŞU uygarlığın ortaya çıkmasını ve bunlardan da O insanlığın meydana gelmesini ve bu, şu ve ondan ISLAMLIĞIN kendini göstermesini yıllardır belki yüz ve bin yıllardır bekliyoruz.

Amma siz her işi olmuş ve bitmiş HAZIR bekliyorsunuz. Konuyu benim size anlatmamı istiyorsunuz. Kendiniz anlamak için çaba sarf etmiyorsunuz. Hazır bulmayınca da kaçıp gidiyorsunuz. Tam 33 yıldır olan bu.. ben bir başka hastayım.. siz başka bir hastasınız.. Siz hasta olmasanız.. yahu bu adam ne diyor deyip yukarıda sıraları ve sayıları belirtilen TABLO'ları versiyon sırasıyla incelemeye vakit ayırır.. onları imgelemek ve irdelemek için çaba sarf eder.. bu tahayyül ve tevehhümden sonra fikirlerin ve manaların zihninize parça parça akmasına izin verirdiniz.. amma bu emek ve vakit harcama işinin yapılması için gereken alaka ve merak ve meram ışkının ve aydınlığının IŞIĞI sizden bir BEDEL ister.. çünkü hiç bir şey KARŞILIKSIZ değildir..

Öyle ise siz karşılıksız alma hastalığını tutulmuşsunuz.
Bende karşılıksız verme hastalığını tutulmuş görünüyorum.
Çünkü size ışıksız ancak geleceğe ışıklı tablolar sunuyorum.

Saygılarımla

Osmanziya 02.10.2023

Yüklenen DİZİNLER:

20231102_082237_02_KASIM.rar

KONUMPOZ, üç alt dizinde 38 tablo
KOSELER, dizininde 20 tablo
Model202, iki alt dizininde 40 tablo
SOZ, dizinin de 7 tablo
Toplamda yüzü aşkın tablo

bunlarda bu arada resim haline getirilmiş dosyalar.

Düzenleyen osmanziya - 02-Kasım-2023 Saat 08:47
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03