Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: kanatlar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2699

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kanatlar
    Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2023 Saat 09:48
Aşağıda "Yıllarca süren kafes hayatından sonra özgürlüğe kavuşma anı!" paylaşımı ile yüklenmiş video linkini verdim:

https://www.facebook.com/100026361833764/videos/338738215422462?idorvanity=350343585174314

Kafesten çıkmış bir kartal hemen uçamıyor. Kolay degil...

Her insan bir kartaldir.. lakin yıllardır tavuk gibi yaşamaktan uçmaya fırsat bulamiyor.. biz yıllardır KUŞ teşbihi özellikle KARTAL metaforu kullanırız. Bu paylaşımda bu benzetmenin gerçeğini anlatmaya çalıştık. İnsan zihni kişisel ve nesnel örneklerden olaylara.. olaylardan onların fikirlerine ve olgularına geçer.

Osmanziya

Şuur zeminimiz ; hayali hazır vehmi hatır uzerinde kalem ve nutuk ile hafıza ve zeka...

Kalemi meşiet ettik..

Işte ayakları..

Işte İŞTE kanatları

Biz burada kanatlari biraz açtik: Kuvvet ve Hakk.

Biz kanatlari biraz daha açtık: Hakk ve hurriyet ile hakikat ve Kuvvet.

Buraya kadar geldiysen SENEM.. tebrik ederim sabrın ve tahammülün için.. bilirim anlamadan yazıları okumak zordur.. fakat merakın bulunuyorsa katlanırsın.. meramın oluyorsa dayanırsın.. çünkü IŞK seni aydınlığa çağırıyor. Nasıl ki aşkın iştah ve iştiyak çağrılara kayıtsız kalmayarak insanlar dünyada geçim için her türlü zorluk ve meşakkate katlanıyorlarsa.. sen DOKUNULMAZ senem.. buna katlanırsan ve sana ödül olarak şimdi daha kolay tablolar sunacağım:

işte şu tablo buraya kadar olan bütün fotoğrafları barındıran bir gösterim:

Şimdi buradaka tablo 13 numaralı tablo.. bu tablodan önce 12 tane tablo olduğu gibi bu tablodan sonra 32 numaralı tabloya kadar ilerlemiş hali de buraya bindirdiğim KANAT DİZİNİ içinde yer alıyor:

20231227_104209_KANAT.zip

Şimdi bu dizin içindeki tabloları versiyon sırasıyla yalından karmaşığa kadar inceleyen ve izleyen KOLAYLIKLA anlayabilecektir. Ama işe tersinden başlasa yani son karmaşık tabloyu anlamak için çalışırsa.. ister günlerce ve haftalarca olsun anlamayacaktı.

işte başkaları "çakar çakmaz çakan çakmak" aradıkları için AHMAKLAR haline geliyorlar. Üstelik anlatamıyorsun diye beni suçluyorlar. HAMAKATLARI ile SENİN anlatabildiğin İNSANLARIN anlayabildikleri kadardır, diye uyarı yapıyorlar. Sanki ben bunu bilmiyorum.

Biliyorsam ve bilmeme rağmen yine ANLAYAMADIKLARI bir sunum yapıyorsam benim de bir bildiğim vardır..

Bildiğimi sende biliyorsun Senem, çünkü ben SENEM...

benim senden REKLAM ve PROPAGANDMA olan siyasi ve seksi.. meraklı ve gözemle düz yazıları okurken ve tabloları imgelemek ve tahayyül etmek.. irdelemek ve tehehhüm etmek.. eylemlerini gerçekleştirirken.. istediğim sadece şu iki iş;

BİRİNCİSİ anladıklarını eleştirmen..
İKİNCİSİ anlamadıklarını sorman.

İnşaallah bunu yaparsın.
Umarım kör ve sağır ve topal ayadın açılır.

Saygılarımla

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 27-Aralık-2023 Saat 10:59
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma