Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: KEDİ ya da TANRI sevmek.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2682

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: KEDİ ya da TANRI sevmek..
    Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2016 Saat 12:16
KARTAL                                      20.04.2016

Ya şimdi aklıma geldi.. kahvaltıya oturacam.. konunun öneminden çatal kaşığa değil klavyeye sarıldım..

İnsanlar neden kedi köpek sever ?

Çünkü insanların kalitesi düştüğünden.. sevgi ve saygı.. sabır ve şükür.. vefa ve feda gibi özellikler fazla kalmadığından.. bir derece vefalı olan kedi ve köpeklere sevgisin veriyorlar, diye düşündüm...

insan böyle neden kahvaltıyı bırakır.. çünkü kendi bilgisini ve kültürünü göstermek ister.. artık nesi varsa.. götü varsa götünü.. kötülüğü varsa kötülüğünü.. iyiliği varsa iyiliğini.. güzelliği varsa güzelliğini.. serveti ya da şöhreti ne varsa RİYA kapsamında göstermeye çalışır..

Peki Tanrı'yı neden sever..

elbette geçmişi için ona minneti vardır.. yaratmış..
elbette geleceği için ona müdaresi vardır.. yokluktan.. yoksunluktan.. ateşten ve yoksulluktan esirgeyecek ve bağışlayacaktır..

Ancak bu çağdaş dinler vesilesiyle insanların Tanrı'ya ve maneviyat koşmanın nedene yukarıda dediğim gibi kalitemizin düşmesindendir..

Peki TANRI bundan memnun ve hoşnut mudur ?

Sanmıyorum.

Çünkü zaten HAMD Tanrı'ya ait.. versen de vermesinde tüm hamd'ler ona akar.. ona gidiyor..

Çünkü zaten HÜDA Tanrı'ya ait.. sen istesinde istemesinden haberin olsa olmasada.. sana yol gösteriyor.. ondan geliyor..

Fakat bizim O'ndan RAZI olmamız ve O'nun bizden razı olmamız KULLARI vesilesiyledir.. karını ya da kocanı razı etmemişsen.. ananı ve babanı razı etmemişsen.. yani en yakın bildiklerine sevgi ve saygı.. sabır ve şükür.. vefa ve feda.. göstermemiş ve eşyayı iktisatlı kullanmamış..eşhası adaletli çalışmamışsan bizim Tanrı'yı sevmemizin bir anlamı olmadığı gibi.. O'nun bize sevdiğin sanmamız bir sanrıdır..

Kedi sevmek.. kedi sevmeye zorlandığından.. Tanrı sevmek.. tanrıyı sevmeye zorlandığından.. oluyorsa bu insanın kendisini sevdiğindendir kediyi ya da Tanrı'yı sevdiğinden değil..

Kalitesiz insanlar insana kediyi ve Tanrı'y sevdirir.. peki BU ŞEKİLDE kediyi ve Tanrı'yı seven insanlar kaliteli midir ?

Öyle ise kendimizi.. kalitemizi ve sevgimizi gözden geçirelim..

Bilgiyle ve sevgiye Sağlıcakla kalın..

OSMANZİYA

Oh be rahatladım.. rahatladım.. (farkında olmadan ELHAMDÜLİLLAH dedim yani) sevgili okuyucular sizde zihninizi boşaltın rahatlarsınız.. Rahatlamanın bir başka yolu da doğanın içine girmektir.. şu daracak evler ve bürolarda nasıl yaşıyor sunuz ya hu.. hep riya ve göstermek yok ki.. biraz rüyet ve görmenin.. seyir ve temaşanın yoluna bakın gezme özürlüler.

Düzenleyen osmanziya - 20-Nisan-2016 Saat 13:18
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03